Tieto veci a zistenia prídu do tvojho života počas toho, ako budeš rásť a napredovať. Niektoré si vôbec neuvedomíš a za iné budeš vďačná.

  1. Čím si staršia, tým viac oslavuješ úspechy – je skvelé, ak sa darí tvojim priateľom, no tvoj úspech a neskrývanú radosť z neho neprekoná nikto. Vieš, že v živote je ťažké uspieť, preto si to teraz vážiš a tešíš sa z toho.
  2. Zistíš, že je dobré byť múdra, ale si radšej, ak ťa učia skúsenosti – aj keď si spokojná s tvojou školou a vieš, že ťa toho veľa naučila, život ťa toho naučí viac. Najviac na tvojich neúspechoch, skúškach a prekážkach.
  3. Vieš, že je dobré byť spokojná sama so sebou, ale nikdy na sebe nesmieš prestať pracovať – jednoducho zistíš, že je dobré nezaspať na vavrínoch a neustále rásť. Spolu s nami sa mení aj svet okolo nás, musíš sa v ňom vedieť pohybovať.
    zdroj: Photo by Taiana Martinez on Unsplash.com
  4. Dokážeš si viac ceniť nemateriálne veci – vieš, že peniaze hýbu svetom, ale časom sa stane, že tvoj život prestane byť závislí od materiálnych vecí a viac si budeš ceniť zážitky a spomienky.
  5. Dokážeš sa vďaka bolesti stať silnejšou osobou – je v poriadku, ak nás sem-tam život zlomí, pretože sa učíme odrážať od dna a zdvihnúť sa ako úplne iné osoby. Bolesť z teba urobí silnejšiu ženu.
  6. Dokážeš akceptovať niekoho názor, ale máš svoj vlastný – je fajn s niekým súhlasiť v spoločných veciach, ale rovnako dôležité je pevne si stáť za svojim názorom, ak vieš, že máš pravdu.
  7. Cítiš sa dobre, ak môžeš niekomu povedať kompliment – niekedy by si za to, aby ti ľudia hovorili komplimenty, doslova vraždila. Čím si však staršia, je pre teba oveľa väčšie potešenie povedať kompliment niekomu inému a vidieť, ako mu to zlepší deň.
  8. Máš dobrý pocit zo životnej cesty a nie zo samotného cieľa – cesta za tvojimi cieľmi je oveľa dôležitejšia ako samotný cieľ. Počas nej nazbieraš veľa skúseností, životných rád a možno stretneš aj svoju lásku. To, že dosiahneš vytúžený cieľ je čerešnička na torte.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.