thoughtcatalog.com

Aj ty si si vždy predstavovala to, aký bude tvoj vzťah dokonalý? A hlavne, že bude dokonalý s tým dokonalým mužom? S tým, po ktorom si už dlho túžila. Videla si vás spolu, šťastných, bez problémov, bez hádok, prekážok. Celý vzťah vystrihnutý ako z romantického filmu.

Lusk.

Rozprávka skončila.

A nežili v nej všetci šťastne až do smrti.

Dokonalý chlap ani zďaleka neexistuje, nieto ešte dokonalý vzťah. Pozeráš sa okolo seba a všade vidíš len tie „fakeové“ zaľúbené pohľady, ktoré za pár týždňov, možno mesiacov skončia. Možno si bola práve jedna z tých, ktorá sa nechala uniesť dávkou lásky, oslnenia a potreby mať niekoho pri sebe. Dokonalý chlap sa po pár hádkach zmenil na nedokonalého a dokonalý vzťah nezvládol nápor dokonalosti. Všetko je zrazu nedokonalé.

Tvoj priateľ má zrazu množstvo chýb a budúcnosť s ním ti už nepríde taká ružová. A tak si povieš, že by si mala začať hľadať inde. A tak sa rozchádzaš, schádzaš a hľadáš tú krásnu pravú lásku z rozprávok. No nenachádzaš ju.

Prečo?

Nemôžeš byť taktiež šťastná a nájsť si toho pravého?

31541163330_515f017ece_k foto: thoughtcatalog.com

Žijeme v dobre, kedy chceme mať všetko perfektné a samozrejme, aby sa to čo najviac približovalo dokonalosti. Pokazil sa mi telefón, ktorý bol len pred pár mesiacmi super. Poviem ocovi nech mi kúpi nový. Poškrabala som si notebook, ktorý som si len prednedávnom kúpila. Už nevyzerá dobre, bude ho treba vymeniť. Roztrhla som si môj obľúbený sveter. Nevadí, kúpim si iný, krajší.

Presne takto fungujeme. Sme naučení, že všetko, čo sa nám pokazí alebo sa nám už nepáči jednoducho vymeníme. A tak je to aj so vzťahmi. Vyskytne sa jeden malý problémik, jedna hádka, ukáže sa ďalšia chyba na partnerovi a my sme už ochotní vrhnúť sa okolo krku niekomu inému. Pretože dokonalý partner je zrazu fuč. Už má chyby. Už sa hádame. Už to zrazu nie je ono.

A tak vymieňame. Stále dokola, zas a znova a už sme zúfalí z toho, že nikto dokonalý neprichádza. (A načo by aj chodil?)

heart-hurts foto: thoughtcatalog.com

Skús sa na chvíľu zastaviť vo svojom, možno nie dokonalom vzťahu a napraviť chyby, ktoré v ňom sú. Opraviť všetko zlé, čo sa v ňom ocitlo. Ukázať svojmu partnerovi, že ti záleží na ňom, na vašom vzťahu a chceš sa pokúsiť o to, aby bol čo najlepší. Aby sa približoval k dokonalosti. Aby bol, čo najdokonalejší hlavne pre vás.

Opravuj.

Nevymieňaj.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating