Photo by Bahaa A. Shawqi from Pexels

V živote platí jedno zásadné pravidlo – radšej mať menej priateľov, no úprimných. Niekoľko osôb naraz dokáže nahradiť práve tvoja najlepšia kamarátka. Takéto puto nevzniká zo dňa na deň a tiež nie s hocikým. Portál Power of Positivity, Bustle a Bolde uviedli znaky, že tvoja najbližšia priateľka ti môže byť spriaznenou dušou.

Poznáte sa večnosť

Možnože sa bavíte už niekoľko rokov, a predsa to má stále to isté čaro. Prípadne ste sa začali stretávať iba nedávno, no máte pocit, ako by ste jedna druhú poznali desiatky rokov. Toto spojenie je veľmi vzácne a hlavne ojedinelé. Existujú len dve slová, ktoré dokonale dokážu vystihnúť túto osobu – spriaznená duša. Presne to pre teba môže znamenať najlepšia kamarátka.

Cítiš, že ti nevstúpila do života len tak náhodou

V živote stretneš množstvo ľudí a každý z nich ťa naučí niečo nové. No keď ti doň vstúpi tvoja BFF, ako by sa všetko zlepšovalo. Zrazu vidíš veci inak, lepšie. A možno práve ona ťa privádza k veciam, v ktorých nájdeš veľkú záľubu. Vďaka nej viac spoznávaš samú seba a na jednu vec sa určite môžeš spoľahnúť – bude ťa akceptovať takú, aká si. Samozrejme, malo by to fungovať aj opačne. Svoju najlepšiu kamarátku si treba vážiť.

Rozumie ti ako nikto iný

Pozorne načúva každému tvojmu slovu a potichu prikyvuje počas monológu. Zdieľa s tebou všetky pocity a presne vie, čo prežívaš. A hlavne, nenechá ťa v tom samú. Kedykoľvek sa na ňu môžeš obrátiť so slzami v očiach a ona tu bude napriek všetkému. Často ani nepotrebujete slová, aby ste sa rozprávali. Úplne stačí, keď sa nachádzate v istom priestore plnom ľudí a váš očný kontakt bohate stačí.

Všetko si hneď hovoríte

Kto by mal vedieť o tvojej novej pracovnej príležitosti, vzťahu alebo najväčších nervoch? Samozrejme, že najlepšia kamarátka! Preto sa na teba ani nehnevá, keď jej posielaš kilometrové správy alebo spam hlasoviek. Veď, od toho tu je a rovnako aj ty pre ňu. Možno ti je známy scenár, že si zavoláte a chcete si iba niečo rýchlo povedať. No z pár minútového telefonátu sa stane hodinový. Nevadí, aj od toho sú spriaznené duše.

Čas nemá žiadne medze

Keď ste vonku, všetko plynie neuveriteľne rýchlo a nedokážu to spomaliť ani dva poháriky vína. Spokojné a vyrozprávané idete domov s ľahším pocitom na duši, lebo konečne ste zažili kvalitný babský pokec. Možnože sa potom neuvidíte týždeň, mesiac, či viac. Avšak najlepšia kamarátka je pripravená na všetko. Aj keby ste mali ísť von po dlhšej dobe, nič zlé sa nedeje. Obe máte nárok na vlastný život, nepotrebujete obmedzovať jedna druhú. Namiesto toho si radšej objednáte niečo dobré a rozprávate sa o všetkom, čo sa za ten čas udialo.

Ste k sebe úprimné

Najlepšia kamarátka tu nie je iba od toho, aby si ťa vypočula a podržala v najťažších časoch. Je to zároveň osoba, ktorá bude k tebe úprimná za každých okolností. Ak si teda podľa nej spravila chybu, povie ti to. Nehnevaj sa na ňu. Robí to pre tvoje vlastné dobro a chce ťa vidieť šťastnú. V živote sa učíme na vlastných chybách, ktoré často prehliadame. Preto je skvelé, keď nás na ne niekto upozorní. Presne ako naša spriaznená duša.

Zdroj: Power of Positivity, Bustle a Bolde

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife