pexels.com

Nemusíš byť génius, aby si bola úspešná a spokojná s tým, čo robíš. Dnešná doba má ešte stále predsudky o tom, kto je a kto je nie úspešný, kto je atraktívny a kto inteligentný. No čo ak máš oboje a aj tak sa cítiš nepotrebná? 

Je dôležité ujasniť si, kto si. Nemusíš byť len atraktívna alebo len inteligentná. Môžeš byť oboje a ty aj si, len si to neuvedomuješ. Úspech cez noc je mýtus. Vyber si akýkoľvek príbeh nečakaného úspechu a objavíš desiatky rokov tvrdej práce a vytrvalosti. V prvom rade si však uvedom, že toto všetko robíš pre seba, nie pre druhých. Seba musíš chváliť a musíš si uvedomiť, že ty si tá, s ktorou budeš celý život. Preto sa ber ako ten najlepší spoločník a projekt, na ktorom musíš neustále pracovať.

„To, že si v procese rastu a zlepšuješ sa, ešte neznamená, že nemôžeš raz za čas urobiť nesprávne rozhodnutie, prehnane reagovať, niečo zle odkomunikovať alebo že ťa nemôže pohltiť negativita. To všetko je súčasť procesu. Ako inak by sme vedeli, čo máme zmeniť, ak by sme sa raz za čas neocitli uprostred svojho chaosu?“ – Emily Maroutian

zdroj: unsplash.com

„Ak chceš byť nenahraditeľná a výnimočná, musíš byť odlišná“ – Coco Chanel 

Rob niečo. Tým zistíš, kto si. Obklopuj sa ľuďmi, s ktorými má tvoj život zmysel a s ktorými si máš čo povedať. Negatívni ľudia ti nič nové do života neprinesú, okrem zlých dní. Stojíš len toľko, za koľko stoja ľudia, ktorými sa obklopuješ.

Môžeš byť inteligentná aj atraktívna, ver sama sebe a nepočúvaj druhých. Môžeš cvičiť, zdravo jesť, brať vitamíny, piť veľa vody. Ale ak nevyriešiš problémy, ktoré nosíš hlboko vo svojom srdci, nikdy nebudeš zdravá.

Práve cez to, čo robíš, zisťuješ, kým si. Máš všetko potrebné na to, aby si začala hneď teraz. Tak na čo ešte čakáš? 

A ešte pre prípad, že sa tvoja myseľ dnes s tebou zahráva: Záleží na tebe. Si dôležitá. Si milovaná a tvoja prítomnosť na svete má obrovský význam.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife