pexels.com

Je v poriadku, ak niektorí ľudia z tvojho života odídu. Existuje mnoho dôvodov, prečo môže priateľstvo skončiť. Či už ide o priateľstvo na diaľku alebo sa vidíte každý deň. Niektorí ľudia jednoducho prídu, ale aj odídu z nášho života a to je úplne v poriadku.

Tu je dôvod, prečo…

Ľudia vyrastú a dospejú. Ty vyrastieš a dospeješ. A tak možno ľudia, s ktorými si bola v minulosti, nie sú tými, s ktorými chceš byť teraz. Pretože spolu s tebou sa môžu meniť postoje k životu a to je v poriadku. Môže sa zmeniť aj tvoj postoj k vzťahom, skôr si hľadáš priateľov aj na ťažké chvíle a nielen na divoké párty. A to je v poriadku. Pretože už nie si to dievča, ktoré bolo na základnej škole, ale si tá žena, ktorá pracuje. A to je prirodzené. 

V prípade priateľstva na diaľku môže byť oddelenie srdcervúce, ale život pokračuje ďalej (to vieš aj ty). Stretneš nových ľudí a aj oni stretnú iných ľudí a budú kráčať ďalej.

Ale aj napriek tomu existujú priateľstvá, ktoré trvajú navždy a sú najlepšie z najlepších. Takže dnes by si mala oceniť priateľov, ktorí ťa milujú práve teraz. Namiesto toho, aby si riešila všetky zlé spomienky. Zabudni na ne. Teraz. Na tento okamih. Život nie je len o tom, že sa budeš stále hnevať alebo riešiť, čo by mohlo byť a nie je. 

Dúfam, že ti to pomôže zmeniť svoj pohľad na priateľstvá. Z toho, že „moja priateľka ma opustila“ na „moja priateľka mi pomohla stať sa tým, kým som dnes a som za to šťastná“.

zdroj: pexels.com

Pretože si zaslúžiš byť šťastná a zaslúžiš si byť obklopená priateľmi, ktorí ťa milujú. 

Pamätaj, že nie všetky priateľstvá naozaj vydržia navždy. A to je v poriadku. 

A pamätaj, že niektoré priateľstvá vydržia navždy. A to je vzácne. Buď vďačná za všetkých priateľov, ktorých máš práve okolo seba.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife