Photo by bruce mars from Pexels

Dopraj si čas. Dopraj si toľko času, koľko to bude potrebné. Pre teba, pre tvoju cestu, pre tvoj rozvoj, pre tvoje šťastie a vyrovnanosť.

Pretože ak vďaka tomuto „obetovanému“ času získaš život, s ktorým budeš maximálne spokojná, ak budeš vďaka tomu stotožnená sama so sebou, prijmeš svoje pocity, názory, prijmeš svoje chyby a nájdeš svoje poslanie, potom to bol čas, ktorý stál zato.

Ak vďaka tomuto času získaš pokoj v duši a prestaneš sa točiť v kruhu neustáleho pocitu, že niečo musíš, že musíš robiť to, čo od teba chce spoločnosť, že musíš robiť to, čo je proti tvojim zásadám a presvedčeniam, že musíš robiť to, čo nechceš, ísť tam, kam nechceš a tráviť čas s ľuďmi, s ktorými nechceš.

Keď máš pocit, že sa musíš druhým usmievať do tváre, robiť veci len, aby si prežila, zaplatila účty, zapadla a nebola čierna ovca. Keď máš pocit, že musíš vravieť slová, ktoré sú ti proti srsti, že sľubuješ niečo, čo si schopná splniť iba na úkor vlastného života, potom sa moja milá strácaš…

Dopraj si toľko času, koľko bude potrebné, aby si bola tou najčistejšou a najúprimnejšou verziou samej seba. Nedovoľ nikomu, aby ovládal tvoje emócie. Nedovoľ nikomu, aby ovládal tvoj strach. Maj dostatočne silné brnenie, aby si bola schopná týmto útokom čeliť. Dopraj si dostatok času na uvedomenie si toho, kto si, a dôsledne zváž svoje smerovanie. Určuješ si ho ty.

View this post on Instagram

@laura.gzlez #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK (@womanslook) on

Neobzeraj sa, kto sa ako stavia k tvojim rozhodnutiam či ťa vysmievajú, alebo ťa kritizujú za chrbtom. Súdiť ťa budú nech urobíš čokoľvek.

Tento čas budeš vnímať s odstupom, ako tú najlepšiu investíciu do seba samej. Prinesie ti slobodu v každom smere, najmä v rozhodovaní o sebe samej. Už nikdy nebudeš musieť hovoriť áno, keď to tak nebudeš cítiť. S ľahkosťou sa naučíš hovoriť nie všetkému, s čím nesúhlasíš. Povieš áno sama sebe, svojim snom, presvedčeniam, záľubám a hlavne svojmu životu.

View this post on Instagram

@simihaze #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK (@womanslook) on

Získaš tak čas, vďaka ktorému budeš vedieť, že svoj život naozaj žiješ a len tak ho neprežívaš. Obetuj ten čaš, ktorý sa ti bude zdať nekonečne dlhý a ťažký, aby si si mohla užívať ten, ktorý bude mať pre teba zmysel.

Ten čas, keď si budeš istá, že to čo robíš, robíš s radosťou a nadšením. Že to, čo robíš má zmysel pre teba a ľudí, ktorých miluješ. Ten čas, kedy začneš vyžarovať to, čo je v tebe skryté pod veľkou plachtou tlaku dnešnej spoločnosti.

Konaj, pretože čas sa kráti…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife