Nevera. To je to, čo nechce zažiť nikto, kto je vo vzťahu a svojho partnera miluje. Ak si ju už zažila, alebo nad ňou premýšľaš, iste ťa trápi niekoľko otázok. Prečo to niekto robí? Kedy vo vzťahu nastane kríza, ktorá by ju mohla vyvolať? Môže za to iba jeden? Zisti, aké okolnosti dovedú človeka k podvádzaniu partnera.

Absencia citovej intimity

Hovorí sa, že ak niekto podvedie partnera, zrejme mu nezáleží na jeho citoch. Sčasti je aj to dôvodom na neveru. Ak si dvaja ľudia, ktorí sú vo vzťahu, nie sú emočne blízky, nevidia takýto úlet ako niečo zlé. Neschopnosť rozprávať sa, žiadna podpora či časté hádky môžu byť toho spúšťačom.

Je to ako v hocijakom inom vzťahu – ak nejakého človeka nemáš v podstate rada, nezaujíma ťa, či mu ublížiš. Ak sa človek necíti byť dostatočne chápaný a milovaný, hľadá si ten pocit u niekoho iného.

Príležitosť robí zlodeja

Byť neverným nie je vôbec ťažké. Stačí ísť do baru s kamošmi, vypiť pár drinkov a príležitosť sa vždy nájde. Podobné to môže byť aj vtedy, ak je človek niekde ďaleko od partnera – dovolenka či pracovná cesta. Vie, že sa mu na to nikdy nepríde a túžba užiť si neviazanú vášeň je jednoducho neodolateľná.

Môžeš svojho partnera milovať akokoľvek veľmi, nikdy nevieš, čo ti okolnosti pripravia. Možno ťa podvedie on a ty mu to chceš iba vrátiť (zlá odplata!) alebo po spoločnej hádke hľadáš ramená, ktoré ťa utešia.

Nudný intímny život

Jedným z viacerých dôvodov, prečo k nevere dôjde, je nuda v milostnom živote. Aj keď sa to javí ako hlavný dôvod, nie je to tak. Niektorí ľudia jednoducho po intímnej stránke vyžadujú stále viac a partner im nedokáže vo všetkom vyhovieť. Preto sa v noci vykradnú z domu za dobrodružstvom.

Často sa to stáva v dlhoročnom vzťahu, ktorý už po čase stratil tú povestnú iskru. Človek vtedy potrebuje istý druh dobrodružstva, aby sa necítil byť tak frustrovaný.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.