Unsplash/Jonathan Borba

Kde bolo, tam bolo…

…bol raz jeden skutočný život.

Pretože aj keď by sme veľmi chceli, náš život je málokedy tak dokonalý ako v rozprávke alebo v romantických filmoch. Namiesto prechádzky ružovou záhradou sa musíme vysporiadať s viacerými problémami a nástrahami, ktoré na náš číhajú z každej strany.

Áno, aj vo vzťahoch. V tých predovšetkým.

No namiesto toho, aby sme sa snažili naše vzťahy zlepšovať a skvalitňovať, opakovane sa dopúšťame jednej a tej istej chyby. Dá sa povedať, že ide o najhoršiu vec, ktorú vo vzťahu môžeme urobiť.

Strácame čas tým, že čakáme, kým sa muž zmení alebo vyrastie a dospeje.

Takto sme schopné premrhať svoj život aj niekoľko rokov, no žiadna zmena sa nekoná, skôr naopak. Čím dlhšie v takomto vzťahu budeš ostávať, tým ťažšie sa ti z neho bude odchádzať. Prečo si ochotná ostávať s niekým, kto ti nevyhovuje a chcela by si, aby sa správal inak?

Ak to tvoj priateľ nie je ochotný akceptovať a nerobí nič pre to, aby sa zmenil a aby ti urobil radosť, nemala by si viac váhať. Ak v takomto vzťahu zotrváš, čoraz viac sa budeš ubezpečovať o tom, že takýto vzťah ti vlastne vyhovuje a si spokojná, len si doteraz sama nevedela, čo vlastne od života chceš.

Je to však veľká chyba. Ak nemôžeš byť vo vzťahu a vo svojom živote sama sebou, nebudeš môcť byť ani skutočne šťastná. Takže prestaň čakať na zázrak a na to, že sa zmení. Ak sa to nestalo doteraz, s najväčšou pravdepodobnosťou sa toho už viac nedočkáš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating