Udržať si v súčasnosti dobrý, naplnený a spokojný vzťah, býva trochu náročné. Najmä z toho dôvodu, že najradšej by sme chceli všetko dostávať ako na striebornej tácke, no bez našej väčšej snahy. Tak to však nefunguje.

Čoraz častejšie preto mávame pocit, že náš vzťah nefunguje a myslíme si, že zažívame krízu. Môžeme si však za to my sami. Áno, aj ty a tvoj priateľ. Ak má váš vzťah nejaké problémy, je viac než isté, že robíte aspoň jednu z týchto 7 chýb.

Netrávite čas spoločne

Ako trávite svoj voľný čas? Každý sa venuje svojim aktivitám, obaja hľadíte do mobilov a toho druhého neriešite? Ak máte svoje vlastné koníčky, je to super, no ak len zabíjate čas, môže to byť problém. Najmä v tom prípade, ak ten čas nezabíjate spoločne.

Netvrdíme, že musíte celé večery stráviť na gauči pri sledovaní telky. Je tak veľa vecí, ktoré spolu môžete robiť, len si nájdite to, čo vás bude baviť. Urobte si svoj malý rituál, že vždy večer pôjdete na prechádzku. Alebo si spolu pripravíte večeru. Je dôležité, aby ste určitý čas dňa trávili spolu.

Prestali ste sa rozprávať

Veľmi častou chybou je, že ste sa prestali rozprávať. Kým kedysi ste strávili aj celý večer rozprávaním, dnes ste to zúžili na otázku ako si sa mal a čo bolo nové. Tak by to naozaj nemalo byť. Rozprávajte sa veľa a o čomkoľvek. Snívajte, plánujte, spomínajte.

Ticho namiesto riešenia problémov

Koľkokrát sa ti už stalo, že namiesto toho, aby si svoje problémy povedala nahlas, len si ich dusila v sebe a bola si ticho? Zabudnite na tichú domácnosť a ak vás niečo trápi, povedzte to tomu druhému. Jednak sa tak budete aj viac rozprávať, no najmä k sebe budete úprimní.

Dávať, ale aj brať

Stále je veľmi veľa mužov, ktorí toto zneužívajú. Veď priateľka navarí, uprace, nakúpi a ešte by mala byť večer tá, ktorá prejaví v spálni iniciatívu. Tak by to ale nemalo fungovať. Vzťah má byť rovnocenný a to, čo dáš, by si mala od toho druhého aj dostať.

Pomáhajte si navzájom, rozdeľte si povinnosti a budete tak mať na seba potom aj viac času.

Žiadne kompromisy a rešpekt

Ani jeden z vás nedokáže urobiť kompromis, čo vedie k tomu, že ten druhý nebude spokojný. Rešpektujte sa navzájom, veď nemôže byť vždy všetko podľa toho, ako chce len jeden z vás. Chcete si pozrieť film, ktorý vyberie on? Dobre, ale ty priprav jedlo, ktoré chceš ty. Toto je len úplne obyčajný príklad.

Nízke sebavedomie

„Naozaj ma ľúbiš? Prečo si vlastne so mnou?“ Najmä my ženy máme potrebu spochybňovať sa a kvôli nízkemu sebavedomiu nedokážeme pochopiť, prečo náš partner s nami je. Tieto otázky pre neho dokážu byť veľmi otravné a vyčerpávajúce. Možno sa nad tým začne zamýšľať viac, než by chcel a zistí, že radšej bude so ženou, ktorá si vie priznať svoje hodnoty.

Starostlivosť o seba

Na začiatku si si nevedela predstaviť, že by ťa videl bez make-upu a teraz chodíš po byte v teplákoch a s mastnými vlasmi. Samozrejme, že už sa poznáte a nemusíte sa pred sebou na nič hrať, no on bude určite rád, ak sa raz za čas pekne oblečieš a upravíš.

To však platí aj naopak. Chlapom začne rásť brucho, prestanú cvičiť a myslia si, že stále sú takí úžasní ako na začiatku.

Tak čo, našla si sa v tomto článku aj ty sama? Ak áno, vyzerá to tak, že nie si so vzťahom veľmi spokojná a vieš, že niečo nie je v poriadku. Vždy je však čas na to, aby ste to napravili a aby ste popracovali na tom, v čom ste doteraz neboli veľmi dobrí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.