Photo by Garon Piceli from Pexels

Porozchodová fáza je zvláštny čas v živote ženy. Každá sa s „kopačkami“ vyrovnáva inak – spôsobmi i časom. Myslíš si, že pocit smútku, hnevu či sklamania bude v tebe navždy? Že sa ti rúca svet? A že na neho určite nebudeš môcť zabudnúť? To sa mýliš.

OK, úplne a navždy zabudnúť na niekoho, koho si tak veľmi milovala, to sa nedá. No nie nadarmo sa vraví, že čas zahojí všetky rany. Aj keď tomu neveríš, jedného dňa sa prebudíš a nebudeš hneď myslieť na to, ako ti ublížil, a zároveň, ako veľmi ti chýba. Jedného dňa začneš znova žiť, smiať sa a milovať. Jedného večera pôjdeš spať bez toho, aby si sa rozplakala. Prvým krokom je len chcieť.

Chcieť sa posunúť vpred. Prestať trápiť svoju hlavu, svoje srdce. Prestať sa snažiť myšlienkami vrátiť späť to, čo sa už vrátiť nemôže. On šiel ďalej. Musíš aj ty.

Ľudia okolo teba ti budú dávať rady, na internete si prečítaš množstvo tipov „ako na neho zabudnúť“, no to všetko ti bez tvojho prvého kroku – uvedomenia si, že tvoj život ide ďalej, bude k ničomu. Všetky rady začnú fungovať, až budeš sama chcieť. Po tom, čo si poplačeš, po tom, čo budeš kričať od hnevu, po tom, čo sa ti hlavou premelie tisíc myšlienok a otázok.

Láska je krásna, no občas bolí. Nebude to tak vždy. Pamätaj, že ty si človek, na ktorom v tvojom živote záleží najviac. Nepremrhaj svoj čas viac, ako je potrebné. Nevenuj mu viac sĺz, ako si zaslúži. Nevenuj mu viac pozornosti, keď o tú tvoju stratil záujem. Zaslúžiš si ísť vpred. Zaslúžiš si byť šťastná. Tak čo, chceš to?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating