prvá pusa

Prvé rande je vždy veľmi vzrušujúca vec. Motýliky v bruchu, nervozita z toho, ako to dopadne. V prípade nás žien, je to aj nekonečná príprava, aby sme boli dokonalo nalíčené, mali na sebe vhodný outfit a urobili dobrý prvý dojem. Ak ideš na rande, chceš zaujať. Nakoniec je však dôležité to, ako to celé dopadne a prihodiť sa môže aj prvý bozk. Môže byť rozhodujúcim, ale na toto pamätaj.

Ideálny bozk neexistuje. Môže sa ti zdať, že s tvojím aktuálnym partnerom je to najlepšie bozkávanie sa, ale je to niekto, ku komu už niečo cítiš. Máte vzťah, miluješ ho a vieš, aký je. Spoločne ste si prešli cestou, kedy už vaše jazyky pri bozkávaní vedia, čo majú robiť. Na prvom rande však nemôžeš očakávať, že tá prvá pusa bude ideálna, aj keď sa to môže stať.

Ideál neexistuje, existuje len niečo ako láska a túžba tvoriť spoločný dokonalý vzťah s rozprávkovými bozkami a perfektným intímnym životom. Preto pri prvej puse nedávaj len na prvý dojem. Prvý bozk totiž môže byť tak trochu skreslený. Tvojím očakávaním, alkoholom, jedlom, situáciou, ale aj nervozitou.

Pár v objatí
zdroj: Pexels/lucas souza

Nerozhoduje o vašom vzťahu

Aj napriek tomu, že mnoho z nás vníma prvú pusu ako rozhodujúcu, či vzťah a stretávanie bude pokračovať, nie je to úplne tak. Tak, ako si nervózna ty a máš nejaké očakávania, aj ten chlap, ktorý sedí oproti tebe, je nervózny a bojí sa, či niečo nepokazí. Možno na prvú pusu ani neprišlo, pretože ani jeden z vás nenabral odvahu urobiť to.

Ani to nie je zlé. Doma si možno hovoríš, že o teba asi nemá záujem, keď to neurobil. Tajomstvo, ktoré možno nevieš, je to, že sa možno hanbil, bál a možno mal pocit, že na to nie je vhodná chvíľa. Ak sa ti páči, nenechaj sa odradiť prvým rande, ktoré možno nedopadlo podľa tvojho očakávania.

pár zabalený v deke
zdroj: Pexels/Zeinab Ghassemi

Ako sa hovorí, nesúď knihu len podľa obalu. Platí to aj v tejto situácii. Prvý bozk ti len otvára dvere do duše a života muža. Skúsiť by si to mala aj napriek tomu, že to možno nedopadlo úplne nad očakávania.

Je pravda, že pri prvom bozku by si mala niečo cítiť. Vzrušenie, možno lásku, čudné chvenie, spojenie vašich tiel. Je to totiž to najintímnejšie spojenie dvoch takmer neznámych ľudí. V ňom môžeš cítiť to, či sa ti ten chlap páči alebo nie.

Na druhej strane to však nerozhoduje o ničom. Rozhodnutie je len na tebe, ale musíš si uvedomiť aj klady a zápory. Chlap môže byť dokonalý materiál na svadbu a možno sa nevie bozkávať, pretože v tom nemá cvik.

Chcela by si takúto príležitosť zahodiť ?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating