Ženy na celom svete chcú byť ako Parížanky. Štýlové, elegantné, atraktívne, nadčasové,..

Na to, aby si bola Parížankou, sa nemusíš narodiť v Paríži, ale prerodiť sa v ňom.

Parížanka klame, je bláznivá, paranoická, ustavične mešká, nikdy nie je spokojná. Nosí čiernu podprsenku pod bielou blúzkou. Chodí do divadla, kina alebo na výstavy. Bez slnečných okuliarov nespraví ani krok.

V noci pije vodku, ale ráno zelený čaj. Je feministka, ale pozerá porno filmy. Ide na vidiek, aby sa nadýchala čerstvého vzduchu, ale cestou fajčí ako Turek.

weheartit.com

Parížanka je naozaj štýlová. Medzi jej základné kúsky patria džínsy, pánske topánky, čierne sako, baleríny, hodvábna šatka, biela blúzka, plášť, vyťahaný pulóver, slnečné okuliare, za ktoré sa schováva na druhý deň po nočnom hýrení a kabelka, ktorá však nie je doplnkom, ale domovom s poriadnym chaosom.  To, čo chýba v jej šatníku sú šperky, pretože ich veľmi nenosí.

weheartit.com

Parížanka a láska.

Parížanka je neuveriteľná verná, ale nie vždy tomu istému mužovi. Je schopná vášnivo sa zaľúbiť do troch mužov v jednom týždni. Minúť obrovské peniaze za bielizeň, v ktorej ju aj tak nikto nikdy neuvidí. Vysnívať si život s niekým, kto ani len nevie, ako sa volá.

Parížanka a croissanty.

Všetky Parížanky jedia croissanty. Pečivo v tvare polmesiaca, z ktorého zostávajú všade omrvinky. Jedia ich v nedeľu s deťmi na raňajky, i  v pondelok pred pracovným stretnutím, či na dovolenke. Jesť croissanty je ich potešenie.

weheartit.com

Paríž je ako múzeum pod šírym nebom – návštevníkov očarúva, domácich obyvateľov zas vyčerpáva.

Zdroj: Anne Berest a kolektív – Ako sa stať Parížankou…nech žijete kdekoľvek

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.