Pexels/Derick Santos

Minulosť sa nedá len tak hodiť za hlavu a najmä vtedy, ak sú s ňou spojené silné citové spomienky. A čo je silnejšie ako láska? Asi nič na svete. Preto je úplne v poriadku, keď sa myšlienkami vraciaš k minulému vzťahu. Teda, pokiaľ je to v zdravej miere. 

Ak niekto tvrdí, že na svojho bývalého partnera nikdy nemyslí, tak klame. To, že sa ti s ním občas sníva, či sa na neho len tak spomenieš, ešte neznamená, že si sa nutne nevyrovnala s rozchodom, či to, že ho stále miluješ. Bol súčasťou tvojho života, takže, ak si sa cez váš rozchod preniesla, nemusíš v tom hneď vidieť niečo zlé.

Máš výčitky svedomia, keď na neho myslíš (alebo raz ročne skontroluješ na sociálnej sieti, čo má nové), aj keď si sa už dávno posunula ďalej a s iným človekom po boku?

Prečo sa nemusíš cítiť zle

Bol to človek, ktorého si mala rada, s ktorým ste si boli blízki a máte množstvo krásnych spomienok. Preto je úplne prirodzené, že sa ti v hlave môžu kedykoľvek zjaviť. Nie je to žiadne „podvádzanie“ tvojej terajšej polovičky, ani dôvod na to, aby si sa cítila „vinná“.

Naša hlava nedokáže vymazať veci, ktoré boli silne ovplyvnené citmi. Tie v nás ostanú navždy, či už ste sa rozišli v dobrom alebo v zlom.

Kedy je to signál, aby si spozornela

Aj tieto spomienkové myšlienky však majú svoje hranice. Ak si na neho spomenieš raz za čas, pretože robíš činnosť, ktorá je s ním spojená, je to OK. Ak sa ti s ním občas sníva divný sen, je to v poriadku. A aj tá „kontrola“ raz ročne, je len čistá zvedavosť.

No ak ho stalkuješ pravidelne, ak neustále myslíš na to, čo robí, ako sa má, s kým je, predstavuješ si vás spolu teraz, … potom to nie je celé za tebou. Možno si to nechceš priznať, ale ešte si sa cez neho „nepreniesla“ a tvoj nový partner je iba akousi náplasťou na tvoje zlomené srdce.

To však voči nemu nie je fér. Nemôžeš ťahať za nos niekoho, ku komu nie sú tvoje city úprimné. Keď sa v tomto vidíš, mala by si ostať istý čas single, kým tvoje srdce nebude uzdravené a pripravené naplno sa otvoriť niekomu druhému.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating