Listy sfarbené do jesennej náladičky nám pomaly ale isto ukazujú svoju krásu, vonku sem tam zúri vietor, jeseň sa ohlásila jasným sebavedomím nástupom. Definitívne odsúva do zabudnutia moje doterajšie letné spomienky, ktoré sú badateľné už len na celo telovom opálení a moje „poletné nadšenie“ entuziazmus pomaly vyprcháva. Akosi som naivne dúfala, že moje letné morské opojenie sa plynulo vnorí do krásneho babieho leta, no treba si uvedomiť realitu a pomaly sa pripraviť na nevyhnutný ďalší nástup pani zimy.

Postupne teda pretriedim šatník, definitívne uskladním letné vecičky, uložím na zimný spánok a načriem do outfitových fantázií. A tu sa hneď ponúka jedna z nich.

Môj prvý jesenný komplet, ktorý som si vybrala aj na deň zahájenia slovenského módneho podujatia s názvom Fashion Live, pozostával zo zlatých pulóvrových šiat z jemného materiálu so stojáčikom s dlhým rukávom a bronzovo-zeleno-zlatých šiat s masívnym rolákom. Zlaté šaty obľubujem, pretože sa príjemne nosia, sú jemné, lichotia postave a kopírujú ženské tvary. Ideálne sa hodia na štíhlu vysokú figúru s dlhým krkom, nohami a útlym driekom aj vďaka svojmu strihu a dĺžke po kolená. Dá sa povedať, že okrem elegantného looku sú zároveň aj ženské, dlhé a perfektne dajú vyniknúť postave. K týmto šatám ako komplet kombinujem šaty na štýl vesty bez rukávov s pleteným osmičkovým vzorom na frontálnej časti, na zadnej je riešená vo vzore hladko-obratko, so zeleno-bronzovým metalickým odleskom, filmom a masívnym rolákom.  Ten je na tomto zaujímavom kúsku tá akcentujúca časť, vytvára dojem,  akoby ležérne padal svojou gravitačnou ťiažou, krásne sa dá vyložiť do výšky alebo naopak nechať voľne padnúť, zrolovať. Tieto dva prvky spolu dokonale ladia nielen farebne, ale vyzerajú ako jeden celok odevu. V kombinácii so zlato bronzovými jemne prúžkovými samo držiacimi pančuchami a členkovými fashion čižmičkami,  vytvárajú zaujímavý elegantný výrazný a pritom ženský outfit. Samozrejme v prípade, ak si trúfate na opätky, naopak ak nie, dole vo fotogalérii ponúkam inšpiráciu pre „bezopätkové dámy“. K celkovému looku už len doladiť šperky napr. v zlatom štýle, vlasy a make-up (ja som mala zeleno-zlato-bronzový make-up) a ženský chic jesenný outfit je na svete.

Ukážka outfitu z jednotlivých fotení vo Viedni či v iných európskych mestách, dokonca, ako si spomínam, som v nich bola na slovenskom módnom podujatí s názvom Fashion Live (čítaj článok na blogu myamirell.eu v kategórii My Outfits).

K tomuto outfitu pre zimnejší variant volím ako vrchnú časť francúzsky kabát so štrukturovaným vzorom, či ťaví plášť – v prípade jesennejšej kombinácii.

Športovo-elegantná verzia tohto outfitu spočíva v dizajnových topánkach na hrubej podrážke s frontálnou časťou v podobe kruhu vykladaného svarowskými kameňmi, taliansky dizajn, ktoré sú úžasné pohodlné a jemného jelenicového saka s previazaním v páse na oživenie v ťavej farebnosti – pre jesennejšiu verziu, pre zimnejšiu verziu – francúzsky štrukturovaný kabát.

Ing.arch. Miroslava Vaňharová – Mya Mirell

fashion blog: www.myamirell.eu

facebook blog page: https://www.facebook.com/mirellfashionista/

instagram: mya_mirell

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.