Verila by si tomu, že priemerný chlap klame v približne šesťkrát za deň? Niektoré ženy by boli prekvapené, druhé by súhlasne prikyvovali hlavou. Keď spoločnosť 20th Century Fox propagovala nový seriál Lie To Me, rozhodla sa urobiť verejný prieskum, do ktorého zahrnula približne 2000 respondentov.

Výsledky boli viac než prekvapujúce, muži vraj podľa The Daily Mail klamú dvakrát častejšie ako ženy.

Dokážeš rozoznať klamstvo? Mnohí tvrdia, že áno. Klamár sa ti vraj nedokáže pozrieť do očí, no opak je pravdou.

V čom teda klamú najviac muži? Každá z nás poznáme ich bežné klamstvá, ktorými sa poväčšine chcú vyvliecť z problému. Pozri si 20 najčastejších, aby si bola pripravená. Veď… čo ak…

20. Verí svojej priateľke, keď ide von so svojími priateľkami

Muži majú krehké ego a vedia ako rozmýšľajú iní muži. Či to prizná alebo nie, vie, že pravdepodobne ťa niekto tam vonku bude baliť. Bude však taký taktný, že tvoju babskú jazdu nebude komentovať.

19. Má oči len pre tú svoju jednu

Tiež si tomu neverila, však? Muži budú mať vždy „túlavé oči“, nech svoje priateľky a manželky milujú akokoľvek. Snáď má voči tebe toľko rešpektu, že to nerobí pre tvojimi očami. Až keď ťa s inými začne porovnávať, mala by si sa začať obávať.

18. Celkom na to zabudol

Buďme k sebe úprimné: nezabudol, jednoducho neurobil tú jednu vec, ktorú od neho tak dlho žiadaš. Nechcelo sa mu. Alebo mal zaujímavejšie povinnosti. Zaplatil si elektrinu? Opravil si konečne skrinku? Miláčik, ja som na to zabudol, prepáč.

17. Nemal čas jej odpísať

Každej žene, ktorá verí tomuto klamstvu: budeme veriť, že raz zmúdrieš. V dnešnej dobe, kedy sme celé dni obklopení telefónmi, že s nimi prakticky spíme, je ťažké uveriť tvrdeniu, že niekto nemal čas odpísať na správu. Veď to trvá iba sekundu. Ak ti neodpisuje, nie si jeho prioritou.

16. Jednoducho sa v tej krčme musel zastaviť, veď išiel okolo

Ak sa chalan vyhýba odpovedi, keď sa ho pýtaš, kde sa aktuálne nachádza, je to trošku zradné. Technicky ti neklame, no ani ti nevraví pravdu. Je to bežná lož, ktorou sa muži ohradzujú. Samozrejme, môže to byť nevinné, možno sa tam iba na chvíľu po práci zastavil.

zdroj: pexels.com

15. Počúva všetko, čo jeho priateľka vraví

Niekedy vieme vycítiť, keď partner vypne a nepočúva nás, inokedy nie. Na začiatku vzťahu sa každý jedne z nich snaží byť čo najviac pozorný, po čase táto jeho kvalita takmer vymizne. Muži často už pár sekúnd po tom, ako im niečo poviete, nevedia, o čom ste sa v tej chvíli rozprávali. Budú tvrdiť, že hovoríme príliš veľa a príliš často. Špecialistka Deborah Tannen však tvrdí, že muži v základe komunikujú tak často ako ženy.

14. Má rád stretávanie s jej rodinou

Nemusí im tvoja rodina prekážať, len ak si môže vybrať, radšej sa stretne s kamarátmi a jeho vlastnou rodinou. Dozaista ich má rád, možno si veľmi dobre rozumie s tvojim bratom, ale ak nemusí, tráviš čas radšej inak.

13. Netuší, prečo je žena jeho života rozčúlená

Ver tomu, že to určite vie. Narozdiel od situácie, kedy sa nevidíte celý deň a až doma zistí, že si nahnevaná. Poďme si zopakovať to, čo už vieme – muži nedokážu čítať myšlienky. Ak vynecháme túto situáciu, chalani väčšinou vedia, keď sú ohľadom teba naštvaní. Len nechcú byť súčasťou drámy.

12. Je to len kamarátka

Každý muž má vo svojom živote jednu takú ženu, o ktorej tvrdí, že jej to „iba kamarátka“, aj keď všetci vidia, že to tak nie je. Sú zriedkavé situácie, kedy to môže byť pravda, ale ženská intuícia je najväčšia zbraň, takže ver svojim pocitom.

zdroj: pexels.com

11. Chce na to ísť pomaly

Ak ti chalan povie, že na to chce isť pomaly, je to veľká nepravda. Je to len jeho spôsob, ako si ťa udržať v jeho zóne, no zároveň sa k ničomu nezaväzovať. Pravdou je, že ešte stále nevie, či ťa mám rad dostatočne, aby s tebou chodil. Potrebuje čas, aby to zistil.

10. Nežiarli na bývalého

Chce byť mužom tvojho života. Chce veriť tomu, že nikto pred ním v tvojom živote nebol alebo minimálne nikto, kto by sa mu vyrovnal. Ak si sa ešte neprestala stretávať so svojim bývalým, nečuduj sa, že je z toho nervózny.

9. Práve teraz je veľmi zaneprázdnený

Ak si od neho už niekedy počula:“To nie je tebou, len sa mi toho v živote teraz deje veľmi veľa“, je to lož. Je to o tebe, bohužiaľ. Len to nechce priznať. Či má alebo nemá vo svojom živote veci, ktoré ho trápia a ktoré musí riešiť, neznamená to, že ťa nemôže zahrnúť do svojho života. Buď tu preňho, keď to potrebuje, ale nenechaj ho nech s tebou jedná len ako s jednou z jeho možností. Ak sa veci nezmenia, bude najlepšie, ak to skončíš.

8. Myslí si, že ráno vyzerá úžasne

Možno ti tvoj milovaný povedal, že vyzeráš dobre aj v starom špinavom vreci, aj v teplákoch, aj s nie príliš atraktívnym účesom.  Aj keď ťa veľmi miluje, tieto veci si jednoducho nemyslí. Je preňho úžasné vidieť aj túto tvoju stránku.

7. Nechápe, prečo mu volá

Ak mu niekto volá, vie presný dôvod. Ver mi, má šajnu prečo. Našťastie, ak si v milujúcom vzťahu, náhodné telefonáty od iných žien uňho nepripadajú do úvahy. Ak predsa áno, tak by mal mať toľko odvahy a vážiť si ťa natoľko, že ti povie pravdu a následne s ňou prestane volať. Toto je vec, ktorá môže spôsobiť vo vzťahu veľa problémov s dôverou.

6. Nikdy by svojej priateľke neklamal

Táto veta sama o sebe je dôkazom, že to nie je celkom tak. Mala by to byť samozrejmosť, ale ak má potrebu ju hovoriť nahlas, niečo nie je v poriadku, nemyslíš?

5. Rád je, čo varí

Však rada varíš pre svojho milého? Je to pre teba spôsob, ako mu vyjadruješ svoju lásku. Ale možno variť len začínaš, možno bol tým spúšťačom on, kvôli ktorému si začala. Možno sa ešte potrebuješ zlepšovať a vieš o tom. Ak vieš, že to je fakt a on ti aj tak povie, že mu chutí, čo si navarila, sama vieš odhadnúť, že to nie je pravda. Takáto milosrdná lož z jeho strany je veľmi milá, ale čím skôr by si mala chcieť počuť od neho pravdu. Aj keď dobre vieš, že to nebude príjemné.

4. Rád od teba počúva klebety

Možno si stále myslíš, že tvoj partner rád počúvaš o všetkých tých dramatických udalostiach, ktoré sa počas dňa stali tvojmu kolegovi alebo kamoške, to ale nie je pravda. Chceš partnera ktorý ťa vypočuje, keď to potrebuješ, ale nemôžeš od neho očakávať, že takéto reči bude rád počúvať. Nie je jedným z tvojich kamarátiek. Je to preňho príliš nudné.

3. Zbožňuje túliť sa

Asi si myslíš, že sa rád túli úplne rovnako ako ty, ale nie je to úplne tak. Niekedy sa proste iba chce odvaliť na svoju stranu postele a ísť spať.

2. Vyzerá byť v kondícii

Ak sa sama seba pýtaš, či by si nemala náhodu schudnúť, navštíviť posilku, či sa začať zdravšie stravovať, nemusíš sa to pýtať ešte aj jeho. Aj tak ti nepovie pravdu, lebo ti nebude chcieť ublížiť. A keď vieš, že to tak je, načo bude dobré, ak mu to začneš vyčítať?

1. Neprekáža mu, keď si vezme jeho mikinu

 

Žena, ver tomu, že mu to prekáža. Ešte ak vie, že ju tak skoro nedostane späť. Určite sa sám seba pýta, ako ti čo najjemnejšie povedať, že by si mu ju mala vrátiť. On to však neurobí, lebo vie, ako veľmi v nej zbožňuješ spať.

 

Zdroj: thetalko.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.