Ide o to, že toxické vzťahy sú veľmi vyčerpávajúce. Vložíš do vzťahu celú svoju lásku, no on ti všetko zoberie a naspäť nedá nič.

Tá skutočná pravda je, že na toxické vzťahy nikdy nezabudneš.

Keď som ukončila toxický vzťah, doslova som sledovala, ako môj priateľ odchádza. Cítila som sa mizerne, ale vedela som, že je to len dočasné. Vedela som, že som spravila dobrú vec. Toxický vzťah je plný manipulácie, plný prenasledovania a strachu. Je to vzťah plný rozporov, kedy chcú dvaja ľudia úplne niečo iné, no aj tak sa nasilu snažia držať pri sebe. Je to vzťah, ktorý vyzerá na verejnosti pekne, no v súkromí je plný hádok.

zdroj: Photo by Allef Vinicius on Unsplash.com

Nachádzala som sa vo vzťahu, kde mi osoba, ktorú som milovala, ubližovala. Mne a môjmu srdcu. Bola som vyčerpaná zo všetkého zmätku, ktorý som mala v hlave. Boli dni, kedy som nevedela kde sa s priateľom nachádzame, čo sa medzi nami deje a či náhodou už dávno nebol koniec. Ale vieš kedy bol definitívny koniec? Keď som sa zbadala v mojej izbe v slzách. Nevládala som sa postaviť a nemohla som uveriť, že som sa nechala takto zničiť. Že som to nechala zájsť takto ďaleko.

Mojim najväčším strachom bolo to, čo bude nasledovať po rozchode. Dokážem byť ešte niekedy šťastná?

Na toxický vzťah sa nezabúda nikdy. Počas neho sa ti stanú veci, ktoré keď sa budú opakovať, spomenieš si práve na tento vzťah. Možno sa stane, že budeš mať problém s dôverou, možno sa stane, že budeš dlho odmietať spať so svojim priateľom, možno sa stane, že sa budeš báť hovoriť o svojich pocitoch, pretože sa budeš cítiť zle.

Tá najstrašidelnejšia vec na toxických vzťahoch je práve tá, že ťa úplne zničia a nikdy neskončia. Vždy budú v kútiku tvojej duše – ako pripomienka, že si až príliš milovala niekoho, kto ťa zničil.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.