Zapamätaj si, že žiadne dobré veci neprídu rýchlo. Veď predsa ani Rím nebol postavený za jeden deň. Treba mať trpezlivosť a byť vytrvalá. Všetky dobré veci k tebe prídu, ale potrebujú čas. Ako aj v prípade, keď si ostriháš vlasy, potom to ľutuješ a myslíš si, že už nikdy nebudú pekné a dlhé  – no ak počkáš pár mesiacov, máš ich zase dlhé.

Rovnako je to aj s láskou. Keď sa s niekým rozídeš, pretože nebol ten pravý, bolí to. Myslíš si, že už nikoho takého nenájdeš a budeš sama. Nie je to tak úplne pravda. Ten pravý príde, no medzitým sa musíš naučiť veľa vecí. Musíš tomu nechať pár mesiacov, v niektorých prípadoch aj pár rokov, aby si našla pravú lásku.

zdroj: Photo by Andre Furtado from Pexels

Po rozchode musíš najprv svoje srdce vyliečiť, až potom sa púšťať do niečoho ďalšieho. Pretože ak budeš používať mužov ako „náhradu“ za niekoho, nikdy ten pravý nepríde. Pretože ak vyliečeniu nedáš čas, na tých diskotékach svojho pravého nenájdeš. Pretože ak sa nebudeš chcieť vyliečiť, nikdy nebudeš pripravená ísť ďalej. Pretože ak sa nevyplačeš, stále budeš mať tú bolesť v sebe.

No verím, že keď toto všetko prežiješ, príde do tvojho života ten pravý. Budeš to cítiť, pretože sa veci nebudú komplikovať. Pretože všetko medzi vami bude jednoduché a tá láska, ktorá bude medzi vami, bude hmatateľná. Pretože láska nemá veci komplikovať, má im pomáhať.

S týmto mužom si budeš môcť byť istá, že to bude navždy. Nebude mať dôvod na to, aby od teba odišiel, pretože budeš pre neho najlepšia. Pretože budeš pre neho jediná a bude vidieť, aký poklad má v tebe. Nebudeš sa cítiť nemilovaná, pretože bude mať o teba stále záujem.

Len tomu nechaj čas. Netlač na veci a po rozchode sa nepúšťaj bezhlavo do nového vzťahu. Určite to nie je to, čo chceš. Nikto predsa nechce lásku, ktorá je len krátkodobá.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.