Muž a žena sa smejú
Unsplash/Wright Brand Bacon

Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Vedela si o tom, že význam interpretovaný ako ten, že dvakrát nespravíš tú istú chybu, nie je správny? Podstata tu je v tom, že rieka stále tečie a preto v nej tá istá voda nikdy nebude. Všetko sa totiž mení, aj keď sa to na pohľad nezdá. Čuduješ sa, ako s tým súvisí vzťah s bývalým? Oveľa viac, než sa môže zdať.

Keď prežiješ rozchod, či už priateľský alebo menej príjemný, začínaš novú kapitolu svojho života. Každý z vás ide vlastnou cestou, no to neznamená, že sa ešte raz nemôžu prepojiť. A ak vo vás ostala malá nádej, aspoň kúsok lásky, potom sa vynára otázka, či by to na druhý pokus nevyšlo. Najmä, ak už prešli roky, len málokto z tvojho okolia bude považovať opätovné spojenie za dobrý nápady.

Muž objíma ženu zozadu
zdroj: Unsplash/anait

Vzťah s bývalým je vraj veľká chyba

Budú ti hovoriť presne tie isté slová. Veď už ste to skúsili, tak prečo znova robiť tie isté chyby. Myslíš, že to bude iné? Radšej si hľadaj iného. A samozrejme, dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Avšak, ty do nej nevstúpiš. Ten človek, s ktorým si sa pred rokmi rozlúčila, už nie je ten, ktorý stojí dnes pred tebou. Ani ty nie si rovnaká. Čas, skúsenosti, zážitky, životné skúšky, … všetko to, čo ste prežili bez seba, vás vyformovalo do novej podoby.

Ak by ste mali byť tou riekou, znamená to, že aj keď vyzeráte rovnako, vaše vnútro je už iné. Veci sa menia každým dňom, čím je človek starší, tým viac si triedi myšlienky, priority, hodnoty a už vie, čo by v minulosti zmenil a ako by sa správal, keby mal ešte jednu šancu. A tá sa občas naskytne. Je vzácna, no bola by škoda nevyužiť ju. Niekedy sa stane, že sa nájdu dve duše, ktoré k sebe patria, ibaže si vybrali nevhodný čas a ešte k sebe potrebujú dorásť.

Veci, ktoré ľutujeme
zdroj: Pexels/Olha Ruskykh

Ak ste ochotní obaja uznať, že tentokrát to musí byť iné a naozaj sa tak správať, keď zabudnete na to, čo bolo a minulosť necháte tam, kde ostala, potom je pre vás nová šanca rozhodne to, čo vám môže priniesť vzťah, o ktorom ste kedysi iba snívali. Už ste raz boli prepojení a to vám nikto nezoberie. Je len na vás, či dokážete zabojovať o lásku na druhý pokus. Aj po rokoch odlúčenia to môže mať zmysel, keď viete, za čím si idete.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating