strach
Unsplash/Georgi Kalaydzhiev/Andy Henderson

Niektorí vyhľadávajú krásne romantické miesta plné pokoja a potom je tu druhá strana, ktorá chce zažiť strach. Také miesta, pri ktorých ti tuhne krv v žilách, behá mráz po chrbte a tvoje dýchanie stagnuje. Kto by to bol povedal, že takýchto miest je na svete až toľko. Ak chceš preskúšať svoju alebo partnerovu odvahu a zároveň vo vás vzbudiť množstvo eufórie, ktorú strach naháňa, skúste tento druh „cestovania“.

Najstrašidelnejšie miesta na svete – podľa niektorých výmysel, podľa iných zaujímavosť. Strach je emócia, ktorá vzniká v našom vnútre a nevieme ju ovplyvniť.

To, čo v nás vyvoláva, môže mať dokonca blahodarné účinky, vďaka eufórii, ktorá ťa poháňa dopredu, a preto sa za tým pocitom môžeme naháňať. Ak nemáš dosť odvahy, tak si skús aspoň prečítať o 8 najstrašidelnejších miestach na svete.

Litva – Hora krížov

Sever Litvy, jediné miesto, kde nájdete cez 100 000 krížov. Tie sem pomaly prinášali ľudia, už od 14. storočia. V stredoveku to bolo na znak nezávislosti, neskôr na pamiatku mŕtvych rebelov. Zaujímavosťou je, že v 20. storočí sa Sovieti snažili tento kopec zrovnať so zemou, avšak domáci ľud sem kríže nanosil vždy nanovo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @randall__f

Filipíny – dedina Kabayan

Filipíny, krásna príroda, exotika, jednoducho úžasné miesto na oddych. No pre obľúbencov strašidelných miest sa tu nachádza dedinka Kabayan. V nej je umelo postavených asi 200 jaskýň, v ktorých sa skrývajú pochované múmie. Podľa legiend, ktoré rozprávajú domorodci, musíš dávať veľký pozor, aby si nenarušila kľud niektorej z nich. Pretože ak sa tak stane, bude ťa nasledovať veľké nešťastie či dokonca smrť.

Mexiko – La Isla de las Munecas

Tento, asi najznámejší ostrov pre „duchárčinu“, leží v mexických mokradiach. Ostrov bábik, La Isla de las Munecas, sa začal prezývať od roku 1920, kedy sa tu podľa legiend hrali tri dievčatká. Jedno sa nešťastnou náhodou utopilo a vraj tam odvtedy straší.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erica (@closet_punx)

Tamojší ľud tvrdí, že o 30 rokov neskôr, sa tam plavil istý pustovník, ktorý údajne mal zazrieť ducha tohto dievčatka. Odvtedy tam na jej pamiatku každý rok nosil jednu bábiku. A to až do roku 2001, kedy sa utopil na rovnakom mieste ako dievčatko v roku 1920. Samozrejme, aj mnohí iní nadšenci tam nosia bábiky. Tak čo, trúfla by si si ísť práve na toto miesto?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie