Zahoď strach a predsudky o tom, že horory nie sú kvalitný žáner a priprav sa na výborný večer! Odzadu.sk ti prináša typy na výborné horory, ktoré nie sú len o zombie apokalypse a divných javoch. Väčšina je podľa skutočnej udalosti a majú v sebe posolstvo, ktoré ťa nenechajú chladnou. Enjoy!

Conjuring ( V zajatí Démonov)

Hororová snímka V zajatí démonov rozpráva príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami. Svetovo uznávaný vedecký pár zaoberajúci sa výskumom paranormálnych javov, Ed a Lorraine Warrenovci, je naliehavo privolaný na pomoc rodine, ktorú terorizujú temné sily. Ed a Lorraine ešte netušia, že na osamotenej farme, kde rodina žije, ich čaká najdesivejší prípad v kariére. V hlavných úlohách sa predstavia Vera Farmiga (Lietam v tom, Sirota) a Patrick Wilson (Young Adult,Prometheus) v úlohe manželov Warrenovcov, Ron Livingston (tv seriál „Bratstvo neohrozených“) a Lili Taylor (Verejní nepriatelia) ako obyvatelia hrôzostrašného domu Roger a Carolyn Perronovci.

Conjuring 2 ( V zajatí démonov 2)

Film nadväzuje na fenomenálny úspech prvej časti Conjuring, avšak tentokrát manželský pár odcestuje do severného Londýna vyšetrovať jeden z najhrôzostrašnejších prípadov paranormálnych aktivít, aby pomohli slobodnej matke, ktorá žije so štyrmi deťmi v dome zamorenými zákernými duchmi. Film je opäť založený na skutočnej udalosti „Enfield Poltergeist,“ ktorý bol vyšetrovaný v Anglicku v rokoch 1977 – 1979.

Žena v čiernom

Gotický horor na motívy divadelnej hry Stephena Mallatratta v hlavnej úlohe s výborným Danielom Radcliffom. Film je nakrútený na motívy klasického svetovo známeho duchárskeho príbehu o Arthurovi Kippsovi. Arthur je právnik, ktorý musí odcestovať do malej dediny, aby tu vysporiadal právne záležitosti súvisiace s úmrtím miestneho majiteľa statku. Kipps, ktorý osamote pracuje na tomto starom sídle, začína odhaľovať rôzne kruté tajomstvá. Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj jeho najbližších, je Kipps prinútený hľadať spôsob ako z tejto situácie vyjsť so zdravou kožou.

Tí druhí

Grace žije s dcérou a synom na ostrove Jersey v prielive La Manche. Je krátko po druhej svetovej vojne a rodinka márne čaká na návrat otca z bojísk Normandie. Grace má život o to ťažší, že obe deti trpia silnou alergiou na denné svetlo, preto musí celý obrovský dom starostlivo zatemňovať. Aby si uľahčila trápenie, najme si služobníctvo – no čoskoro sa v dome začnú diať veľmi znepokojivé veci a Grace zrazu nevie, či má brať táraniny svojej dcéry Anny o duchoch vážne alebo nie. V hlavnej úlohe úžasná Nicole Kidman. Film je považovaný za najlepší horor roku 2001

Šiesty zmysel

Psychológ Malcom Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatický zážitok. Jeho bývalý pacient sa vlúpal do jeho domu a predtým, ako spáchal samovraždu, snažil sa zabiť aj Malcoma. Chcel sa mu asi pomstiť za to, že ho nedokázal vyliečiť. Po niekoľkých mesiacoch sa presúvame do deja, kedy sa Malcom snaží opäť dostať bližšie k odcudzenej manželke, no pritom rieši prípad 8 ročného chlapca, ktorý vidí v najneočakávanejších chvíľach duchov a príčinu ich smrti. Obesenci, samovraždy, chlapec s prestrelenou hlavou brokovnicou. Malcom sa snaží pochopiť príčinu jeho zjavení a na ceste k odhaleniu zistí i oveľa väčšie tajomstvo. Film bol nominovaný na niekoľkých Oscarov.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.