V jednej chvíli premýšľaš o tom, ako veľmi ho miluješ, a v tej druhej ho máš chuť zabiť. Nuž, skutočné vzťahy nevytvárajú len zamilované pohľady, ale aj chvíle hnevu. A niekedy čím viac nenávidíme, tým viac milujeme. 

Jediný človek, ktorého môžeš nenávidieť je ten, ktorého miluješ, pretože len jedine ten ti dokáže naozaj ublížiť. Na tejto múdrosti ozaj niečo bude. Veď ako veľmi ti musí na niekom záležať, že ťa dokáže úplne vytočiť? Ak si už zažila skutočný vzťah, musela v ňom byť aj práve taká chvíľa, kedy si mala chuť svojmu milovanému jednu vraziť. Pravdou však je, že aj tie najšťastnejšie vzťahy potrebujú zažiť za dverami „taliansku“ domácnosť, aby sa milovali opäť o čosi viac.

Je to akési korenie vzťahu. Raz za dlhýýý čas vybuchnúť, vykričať si to, čo ste si možno nechávali pre seba, mať pocit, že sa nemôžete zniesť. Ale potom prísť, porozprávať sa a uvedomiť si, ako sa milujete. Láska a nenávisť sú totiž plody toho istého citu a hranica medzi nimi býva naozaj tenká. Je len na vás, na ktorej strane chcete ostať.

Pretože áno, dá sa jedného človeka milovať aj nenávidieť zároveň. Najčastejšie vtedy, ak si zaľúbená, ale tvoje city opätované nie sú. Vtedy si musíš zložiť z očí ružové okuliare a otázku „milovať alebo nenávidieť?“ položiť svojmu odrazu v zrkadle.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.