Medzi láskou a nenávisťou je tenká hranica. Znie to šialene, no ten, kto to zažil, to vie potvrdiť. Z najväčších nepriateľstiev sú najväčšie lásky, z krásnej lásky vzniká škaredá nenávisť, a občas nenávidíme a milujeme v tej istej chvíli. Zvláštne, však?

Dá sa to hneď niekoľkými spôsobmi. Poďme sa ale porozprávať o tom, ako je možné, že nám tak veľmi dokáže ublížiť človek, ktorého milujeme. Totiž, neexistuje snáď väčšia nenávisť k človeku, ako tá, ktorú spôsobil niekto, koho máme radi.

Rovnica je jednoduchá – čím viac miluješ, tým silnejšie tvoje city sú. Rovnako silné budú v každom smere k danej osobe. Predstav si, že ťa sklame človek, na ktorom ti nezáleží. Niekto, pre teba nepodstatný. Bude ťa to trápiť asi 5 minút a zajtra na to zabudneš. Ale keď ťa zradí láska, prekročí hranicu k rovnako silnej zlosti, sklamaniu a smútku.

Práve preto môžeš milovať a nenávidieť zároveň. Len ťažko by si cítila skutočnú nenávisť k niekomu, kto si tvoju pozornosť nezaslúži. Nenávisť je totiž omnoho silnejšie slovo. Dostane ju od teba niekto, kto si už predtým zaslúžil iné a rovnako silné city.

Predstaviť si to môžeš na obyčajnej hádke s partnerom. Priznaj sa, že nikto ťa nevie vytočiť tak veľmi ako on, že? Jednoducho ti na tom človeku tak veľmi záleží, že veci nenecháš len tak. Budú ťa trápiť, pretože máš dobré úmysly.

Keď sa už ocitneš na hranici medzi láskou a nenávisťou, vždy sa nadýchni a úprimne si povedz, na ktorej strane by si bola radšej. Občasné výbuchy k láske patria, no ak budeš na zlej strane hranice pridlho, môže sa stať, že tam ostaneš už nenávratne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.