Instagram/couplegoals

Stratiť lásku zo dňa na deň, to je bolesť, akú si len málokto z nás vie predstaviť. Jedna vec sú však nečakané „kopačky“, a úplne iná, ak už nie je žiadna šanca na to, že by ste mohli byť opäť spolu. Pretože odišiel na miesto, odkiaľ sa už žiaden človek nikdy nevráti. Smrť milovaného partnera je tá najhoršia strata, aká môže vo vzťahu nastať. Nevieš to zmeniť, aj keby si za to chcela obetovať svoj vlastný život.

Srdce sa ti rozpadne na milión kúskov a žiadne lepidlo, ani to v podobe času, ho už nevráti do podoby, v akej bolo kedysi. Nič už nebude také, ako predtým, pretože tu nebude ON. Dlhé týždne, mesiace, i roky si tento fakt budeš postupne pripúšťať k telu, aj keď nikdy nepochopíš, prečo musel odísť práve ten tvoj. A prečo si práve ty tá, ktorá tu ostala žiť s takou ťarchou.

Nezáleží na to, ako dlho ti to bude trvať, no jedného dňa si uvedomíš, že musíš ísť vpred. A bez ohľadu na tvoj vek príde jedna dôležitá otázka.

Môžeš ešte niekedy znova milovať? Bude vôbec v poriadku, ak si k srdcu pustíš niekoho nového? Nebude to zrada voči tomu, ktorý od teba odišiel, aj keď to neplánoval? V tvojom vnútri sa budú biť odpovede a ty nebudeš tušiť, čo je správne a čo nie. Ovládnu ťa výčitky a neistota, ktoré ťa spútajú tak, že ostaneš stáť na mieste. Dni ti budú utekať pomedzi prsty a prázdno v duši sa bude iba prehlbovať.

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating