Unsplash/Sharon McCutcheon

Mať fungujúci a zdravý vzťah nie je vôbec jednoduché. Vyžaduje si kompromisy, komunikáciu a dôveru.

Pokiaľ si single a chceš vzťah, mala by si rozvíjať aj tieto vlastnosti. Vďaka nim budeš mať šancu, že si nájdeš vzťah, ktorý vydrží. A ak si zadaná a nejaká z týchto vlastností ti chýba, mala by si na tom popracovať. Určite tak bude váš vzťah lepšie prekvitať.

Trpezlivosť

Pri mužoch sa dá táto vlastnosť považovať za najdôležitejšiu. Musíš byť naozaj poriadne trpezlivá, pretože keď ho o niečo požiadaš, nie vždy to urobí na prvýkrát – teda, buďme úprimní, skoro nikdy. Vyzbroj sa poriadnou dávkou, pretože ju budeš vo vzťahu potrebovať.

Vedieť ustúpiť

Nie vždy budeš mať posledné slovo. Taktiež podstatná vlastnosť, pretože ako iste vieš, vo vzťahu si ty a tvoj partner. Nemusíš mať vždy pravdu, niekedy ju má ten druhý a ty to musíš iba prijať. Vedieť ustúpiť a nehádať sa pre maličkosti je kľúčové.

Otvorene sa rozprávať o intímnostiach

Samozrejme, s*x do vzťahu patrí. Musíš rozvíjať komunikáciu o tabu témach, pretože keď to tak neurobíš, vo vzťahu nebudeš vedieť povedať, čo sa ti v posteli páči a čo nie. S čím nesúhlasíš a čo by si naopak chcela. Ak tento bod zanedbáš, môže sa stať, že tvoj vzťah stroskotá práve na tomto bode.

Starať sa o svoje psychické zdravie

Tak, ako je dôležité športovať a zdravo sa stravovať, je dôležité aj tvoje duševné zdravie. Pokiaľ chceš naozaj kvalitný vzťah, mala by si sa naučiť otvorene hovoriť o svojich pocitoch, nedusiť ich v sebe, vedieť popísať čo ťa trápi a odstrániť zo svojho života toxických ľudí.

Úprimnosť

Nie, naozaj nie sú v poriadku ani malé klamstvá. Hlavne nie v začiatkoch, pretože ak by na to tvoj priateľ prišiel, zostal by z teba sklamaný. Pracuj na svojej úprimnosti, aby si mu nemusela klamať do očí. Avšak, samozrejme, ak bude dôvodom prekvapenie v podobe darčeka, je to úplne v poriadku, pretože sa budete chcieť navzájom potešiť.

Vedieť si vypočuť aj iný názor

Táto vlastnosť úzko súvisí s druhým bodom. Keď si single, užívaš si to, pretože si pánom svojho času a sveta. Pokiaľ chceš vzťah, musíš si byť vedomá toho, že nie vždy bude po tvojom a nie vždy sa vaše názory zhodnú. Dôležité je, aby si pri slovnej výmene nevybuchla, no zostala pokojná a prijala ju.

Empatia

Zásadná vlastnosť pre každého človeka, ktorý je vo vzťahu alebo ho ešte len chce. Ak sa o tebe hovorí, že si sama, pretože si chladná, nevieš súcitiť a nechápeš, ako sa druhí môžu cítiť, snaž sa to zmeniť. Vo vzťahu budeš empatiu potrebovať, pretože sa udeje toľko problémov, že je nemožné, aby si zostala bezcitná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating