Láska je naozaj prekrásny cit. Zo začiatku sa ti pomaly zakráda do srdca, kde sa hlboko zakorení a postupom času ovládne celú tvoju myseľ. Len tak náhodou stretneš chlapca, do ktorého sa postupom času hlboko zamiluješ. Snívaš o tom, že so svojím partnerom ostaneš do konca života. No realita sa občas môže trochu líšiť. Vzťah so sebou prináša zodpovednosť a rešpektovanie potrieb toho druhého. Tiež si však vyžaduje lásku, priateľstvo a milosrdnosť. Vďaka týmto krokom si vybuduješ vzťah, ktorý ti vydrží po celý život.

1. Ospravedlň sa ako prvá

Ten zastaraný názor, že žena má byť hrdá a počkať na to, kým sa chlap ako prvý ospravedlní je úplná hlúposť. Pokiaľ si si vedomá, že ty si spravila chybu, no tvoj partner je bez viny, je úplne prirodzené, ak mu povieš prepáč ako prvá. Človek je tvor omylný, no ak svoje pochybenie oľutuješ, dokážeš mu tak svoju veľkú lásku. Pre tvojho partnera to určite znamená veľa a ospravedlnením mu dáš najavo, že ti na ňom nesmierne záleží.

Mornings with bae…@llynnllaura @dominic__h 🍓

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

2. Buďte stále v kontakte

Aj napriek tomu, že žijete spolu pod jednou strechou, nemusí to ešte znamenať, že ste v kontakte. Neustále máte kopu práce a nosíte si ju aj domov. Preto si každý deň aspoň na hodinku doprajte spoločný oddych – či už pri káve, večeri alebo niekde vonku. Na túto magickú chvíľku vypnite všetky mobilné telefóny a venujte sa len jeden druhému. Robte to takto každý deň aspoň na niekoľko minút.

3. Doprajte si medzi sebou aj slobodu

Každý z vás je vo vzťahu iný. Aj keď sa navzájom ohromne milujete, máte rozdielne potreby socializácie, iných priateľov a rodinu. Preto rešpektujte svoje potreby stretávať sa s vašimi milovanými. Nemusíš sa báť,  že ak tvoj priateľ strávi večer s kamarátmi, stratíš ho. Rozhodne to tak nie je. Obidvaja potrebujete vo vzťahu istú slobodu, tak si ju doprajte.

4. Nezabúdajte na pekné spomienky

Nie je nič krajšie ako si prezerať prekrásne fotky plné šťastných okamihov, ktorých ste boli súčasťou. Nejde iba o fotografie, vryte si do pamäti príbehy, vtipné situácie či krásne chvíle, ktoré ste spolu trávili. Toto posilní puto medzi vami a budete si navzájom oveľa bližší.

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

5. Snažte sa o kompromis

Existuje veľa párov, ktoré majú úplne odlišné záujmy či názory. Častokrát práve to býva veľkým zdrojom vašich hádok. Preto by ste o týchto rozdieloch mali medzi sebou navzájom diskutovať a vytvárať kompromisy. To prispeje k tomu, aby ste mali šťastný a zmysluplný vzťah.

6. Neustále si vyjadrujte lásku a uznávajte sa navzájom

Prečo si medzi sebou nedokážeme prejaviť to, že sa milujeme? Však je také jednoduché povedať „milujem ťa“. Daj najavo svojmu partnerovi, čo sa ti na ňom páči a povedz mu, prečo ho máš rada. Povedz mu, ako veľmi si ceníš jeho zmysel pre humor či trpezlivosť. Aby ste si budovali trvalú lásku, vždy musíte byť spolu, ospravedlňovať sa za svoje chyby, vídavať sa navzájom, počúvať a vyjadrovať uznanie a lásku k sebe nielen na výročiach, ale každý deň vášho spoločného života.

 

Zdroj: psychologytoday.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.