unsplash/Roberto Nickson

Možno aj ty patríš práve medzi tie, ktoré vyrástli so staršou či mladšou sestrou. Ak predsa len áno, potom isto vieš a dáš nám za pravdu, že mať sestru je tak úžasné. Samozrejme, že medzi súrodencami nemôže chýbať ani súrodenecká rivalita, no napriek tomu by si si ju nedala za nič na svete. A čo viac.. Mať sestričku je prospešné nielen pre tvoje fyzické zdravie, ale aj pre mentálne.

Dokonca americký spisovateľ Jeffrey Kluger začal študovať ľudí, ktorí majú sestry a zistil, že práve tie prinášajú pozitívny efekt, pretože dokážu priniesť do rodiny niečo, čo bratia priniesť jednoducho nedokážu. Takže, aké benefity teda sestry prinášajú? Jeffrey Kluger, ako aj štúdie z Brigham Young Univerzity, prezradili TOTO!

Menej negatívnych emócií

Sestra, či mladšia, a či staršia, hrá významnú úlohu v tvojom živote. Štúdie z Brigham Young Univerzity dokázali, že ľudia, ktorí majú sestry, pociťujú menej negatívnych emócií, ako pocit viny, či osamelosti. Keď vyrastú, tým viac sa rozprávajú o veciach, o ktorých sa nechcú rozprávať so svojimi rodičmi.

Lepšia komunikácia

Dobre! Ženy samé o sebe dokážu komunikovať spolu o čosi viac ako muži, ale čaro spočíva v tom, že dievčatá dokážu podporiť aj ostatných členov rodiny v tom, aby medzi sebou prehovorili viac slov ako v bežné dni. Totižto chlapci viac skrývajú svoje pocity a aj to, čo si myslia. Ak si vyrastala so sestrou, vieš to pochopiť. Najmä počas dospievania, slová cez slzy, kričanie… Aj vďaka týmto neveselým dňom dnes dokážeš lepšie komunikovať.

Je tu pre teba

Ten pocit, keď vieš, že je tu pre teba, keď sa môžeš o ňu oprieť, presne o tom je sesterstvo. Či je Slnko a či dážď, sestra je tu. A opäť je dokázané štúdiou z Brigham Young, že ľudia, ktorí vyrástli so sestrami, sa cítia milovanejší, ako ľudia, ktorí sestry nemajú. Sestra vie presne, čo povedať, sestra vie, čo cítiš. A preto, buď vďačná za ňu! Je to tvoj anjel, ktorý ťa sprevádza životom.

Zdroj: huffpost.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife