Tie prebdené noci. To rozmýšľanie, kde je a s kým asi je. Ten pocit prázdna a toho, že sa už necítiš milovaná. Tá chýbajúca pozornosť od tvojho partnera. Tie dni, kedy sa cítiš osamelá.

Drahá, nebuď ale smutná večne. Občas má každý dni, kedy je toho veľa. Nad naše sily, kedy už nezvládame ani vstať z postele a pozrieť sa niekomu do očí, pretože ich nevládzeme ani otvoriť. Sme vyčerpaní, sme unavení a nič nás neteší.

Musíš sa však zmieriť s tým, že ak máš viac vecí alebo záujmov, ktoré sa navzájom prekrývajú, nie vždy môžeš každému venovať 100% seba. Nie vždy budeš mať náladu byť šťastná, byť bezstarostná a hlavne nie vždy budeš mať len pozitívne myšlienky. 

No ak máš pocit, že tvoj partner ťa už nemiluje, všímaj si tie maličkosti. Nie vždy to presne môže znamenať, že ťa už nemiluje. Možno len veľa pracuje, berie si nadčasy, robí aj doma – a to len preto, aby ste mohli ísť v lete na dovolenku. Alebo je ťažko chorý, kedy jediné na čo myslí je to, ako prejsť z postele do kuchyne.

zdroj: unsplash.com

Vtedy, vtedy sú tu tie maličkosti. Esemesky cez deň o tom, čo robíš. Strach, keď ideš večer domov a on ti zavolá, či si v poriadku. Bozk ráno na rozlúčku. Nákupný zoznam, čo má kúpiť, aby si ty mohla uvariť obed. Láska, ktorú možno teraz necítiš, ale môžeš ju vidieť v každodennom živote. 

Občas nie je všetko tak, ako si predstavujeme. Občas vyčítame veci, ktoré nás potom mrzia a sme ešte viac nešťastnejší a smutnejší. 

No ak si s človekom, ktorého vieš, že miluješ a on miluje teba, nie je dôvod na pocit osamelosti. Keď ste si spolu prežili dobré aj zlé veci, keď ste si spolu prežili aj nepekné veci, hádky, pohromy a iné veci, ktoré ťa nútili pochybovať a teraz sa znovu milujete a ste spolu, nemaj pochýb o jeho láske.

Miluj bezpodmienečne. Miluj za každých okolností. Miluj nezištne. 

Miluj tak, ako to vieš ty najlepšie. 

Vráti sa ti to dvakrát viac.  

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.