Mať rád sám seba je vraj základom šťastného a vyrovnaného života. Zdravé sebavedomie je skvelé, no priznajme si, že niektorí ho majú o čosi viac. Samých seba kladú na piedestál a uprednostniť záujmy niekoho iného pred tými svojimi im nevonia. Ktorí ľudia patria k tým najsebeckejším a prečo? 

Lev

Človek v znamení Leva je známy tým, že miluje byť stredobodom pozornosti v každej chvíli. Nemá problém ukazovať sa ľuďom na očiach a hovoriť nahlas, čo si myslí. Je si sebou na 100 % istý, a to vďaka nechýbajúcemu sebavedomiu. Ak po niečom veľmi túži, znamená to koniec hry pre všetkých ostatných. Pretože on si pôjde za svojím tvrdými lakťami, a bez ohľadu na pocity iných. Rovnako bezohľadný vie byť aj v situácii, kedy mu ide o dobro človeka, ktorého miluje.

Baran

Baran má jednu z najviac odhodlanejších osobností vôbec. To znamená, že ak niečo chce, ide za tým na 100 % s celým svojím JA. Vie si vymyslieť tie najrôznejšie výhovorky len preto, aby niekoho presvedčil o tom, čo sám chce. Samozrejme, so skrytým úmyslom. Nepomáha tomu ani fakt, že ide o veľmi súťaživý typ. A aby sme nezabudli, tvrdohlavý ako baran, sa nehovorí iba tak.

Býk

Aj keď Býk predstavuje hodnoty ako stabilita a spoľahlivosť, jeho snaha o zabezpečenie sa zahŕňa skutočnú chamtivosť. Práve majetnosť z neho robí poriadneho sebca, pretože pri „šetrení“ neberie ohľad skutočne na nič. Najradšej pri tom využíva ľudí okolo seba, aby tak z každej možnej situácie vyšiel čo najlepšie a s čo najmenšími stratami na účte.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.