Ako jednoducho môžu i skutočnú lásku zničiť ľudia okolo Vás i bez toho, aby ste si to uvedomovali? Toľkokrát som počula ako sa ľudia milujú a predsa sa trápia. Počula som o tom, ako strašne túžia byť spolu, no napriek všetkému nie sú. Ľudia sa v jeden deň ľúbia, druhý nie. Schádzajú sa a rovnako rýchlo sa i rozchádzajú. Hľadajú prekážky namiesto toho, aby hľadali to, čo ich spája. Toľko krásy je vo svete a predsa sa zameriavajú na to horšie, na to ťažie.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

Veď predsa každý človek túži byť šťastný. Často krát ľudia  nájdu niekoho, komu dôverujú a koho milujú a sú s ním šťastný. Vedia, že by takýmito šťastnými mohli byť spolu i celý život. Vedia to, pretože to tak skutočne i cítia. Jediný dôvod, kvôli ktorému to tak nie je, je fakt, že sa začali pozerať na lásku a vzťahy inak. Nechali sa ovplyvňovať ľuďmi.  Toľkokrát zahodili skutočné šťastie,  ktoré držali priamo na dlani a nechali druhých, aby im zničili to jediné krásne, čo v živote mali. Smutné na tom je to, už to možno nikdy nezažijú. Riadia sa radami kamarátov, rodičov, súrodencov, kolegov, namiesto toho, aby sa riadili svojím vlastným srdcom…
Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com
A potom i najväčšie lásky a vraj najsilnejšie putá postupne slabnú, derú sa, až sa nakoniec roztrhnú tak, že  sa viac nie sú schopné spojiť. Ublížia si natoľko, že aj napriek uvedomeniu si  vlastných chýb nedokážu  kvôli tej bolesti skúsiť to znovu. Je smutné, koľko je dnes hnusných a zlých vzťahov. Kde zmizli tí ľudia, ktorí sa tak strašne milujú? Je šťastie, keď stretneš človeka, ktorý dáva tomu druhému všetko a obyčajné prirodzené veci. Je krásne vidieť ľudí, ako sa držia za ruky, keď idú spolu po ulici. Je krásne, keď len tak zastanú, pričom všetci navôkol sú stále v pohybe a dajú si pusu. Je nádherné, keď sa spolu bláznia a vedia, že ten moment je jedinečný a v živote sa opakovať možno viac nebude…  A toto je tá chyba. Ľudia si to uvedomia až príliš neskoro. Až príliš neskoro si uvedomia, že stratili svoj žiariaci diamant, ktorý im do života dával toľko radosti. Ľudia v dnešnej dobe sú zlí. Povedzme si to otvorene. Závidia vám snáď všetko. Či už krásu, kariéru, lásku… Jednoducho všetko to, čo im v ich živote chýba. A to je ten dôvod, prečo nedokážu šťastným ľuďom dopriať radosť.

 

A toto je dnešný svet. Je zlý… Je skazený… Ľudia si závidia i to, že sa s niekym milujete a vtedy je podstatné si uvedomiť, že je len na vás, či chcete žiť svoj vlastný šťastný život alebo dáte šancu druhým na to, aby vám ho zničili. Voľba je len na vás. Len treba myslieť na jedno a to, že tú voľbu, ktorú si zvolíte budete mať pred očami dokonca života.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.