unsplash.com

Nedokáže zabudnúť na svoju ex a dáva ti to patrične najavo. Nechce s tebou randiť a neustále o nej rozpráva. Kvôli tomuto by si si s ním nemala začínať. Buď sa o tom s ním porozprávaš, alebo ten vzťah jednoducho ukonči.

Aj napriek tomu, že to bude pre teba nesmierne náročné, pokús sa v ňom zbudiť záujem. Otvorene sa s ním porozprávaj o vašich problémoch. Možno máš zmiešané pocity, vďaka čomu je všetko oveľa komplikovanejšie. Čím skôr sa o týchto pocitoch porozprávaš so svojím partnerom, tým lepšie.

Pokiaľ sa tvoj partner neustále vracia do minulosti a spomína na svoju ex, nie je pripravený na nový vzťah. Preto skús prehodnotiť vaše spoločné chvíle a porozmýšľaj, či je správne si s ním niečo vôbec začať. Podľa týchto deviatich príznakov to zistíš:

O svojej bývalke rozpráva len negatívne

Nemusí na svoju ex mať len pekné spomienky. Napriek tomu sa však od nej nedokáže odosobniť a stále do prítomnosti pletie svoju a jej minulosť. Spomína na ňu síce negatívne – napríklad ti rozpráva o tom, ako museli bývať oddelene alebo sa neustále hádali. Pokiaľ to však robí pravidelne, takmer každý deň, v hlave by sa ti mala rozsvietiť červená kontrolka. Ak ju stále nenávidí, skús sa ho opýtať, čo ho ešte k nej viaže, keď je teraz s tebou. V opačnom prípade bude túto nenávisť cítiť stále.

zdroj: unsplash.com

Stále ju sleduje na sociálnych sieťach

Je normálne, ak si raz za čas pozrieš profil svojho ex na Facebooku. No pokiaľ tvoj partner sleduje svoju bývalú vkuse, môže to byť znakom toho, že je ešte stále k nej pripútaný. Číta si jej statusy, lajkuje jej fotky či všetko komentuje. Alebo robí niečo iné, čo vyzerá, že jej je ešte stále zaviazaný. Môže to znamenať, že tvoj partner nie je ešte pripravený na randenie. Pokiaľ sa však nedokáže stotožniť so svojou minulosťou a posunúť sa ďalej, mal by ti o tom dať vedieť.

Ponecháva si na ňu spomienky

Pokiaľ máte všade rozmiestnené krabice s vecami jeho ex, je načase sa ho opýtať, či ju ešte stále miluje alebo je ochotný sa kvôli tebe pohnúť ďalej. Nie je žiadnym nezvykom, ak si necháva spomienky na svoju bývalku, no pokiaľ si ich neustále prezerá a rozjíma, mala by si z tohto vzťahu cúvnuť.

Keď na ňu spomína, je rozčúlený

Pokiaľ ťa zahŕňa detailnými opismi života svojej ex a rozčúli sa, ak sa dozvie, že má nového partnera, je to jasným dôkazom toho, že sa nedokáže posunúť ďalej. Je v poriadku, ak pocíti smútok, no nemal by sa až príliš rozrušiť. Skús mu navrhnúť, či by ste spoločne nenavštívili terapiu, aby ste sa mohli konečne spoločne posunúť vpred.

zdroj: unsplash.com

Denno – denne o nej rozpráva

Neustále tvoj partner hovorí o svojej ex? Dokonca o nej musíš počúvať každý deň? Ak je to tak, nemáš už prečo pri ňom ostávať. Ospevuje ju dokonca viac ako teba. Akoby bola Bohyňou. Preto sa na takéhoto chlapa vykašli. Ešte si nestihol upratať vo svojom živote a má pocit, akoby vzťah s jeho bývalou ešte stále pretrvával.

Chce sa s ňou stále stretávať

So svojou bývalou partnerkou má priateľský vzťah a sú spolu stále v kontakte. Na tom by nebolo nič zlé, no pokiaľ sa s ňou túži stretávať pravidelne a nie raz za čas, ešte stále je v jeho srdci. Ak s ňou stále telefonuje a pozýva ju na kávu, rozíď sa s ním. Nič ti nestojí za to, aby si ostávala v takomto toxickom vzťahu.

Porovnáva ťa s ňou

Ľudia z minulosti nás dokážu ovplyvniť mnohými spôsobmi. Nemusíš hneď panikáriť, ak tvoj partner spomína na svoju ex príležitostne a hovorí, ako spolu boli šťastní. Akonáhle ťa však s ňou začne porovnávať a tvrdí, že si v niečom horšia ako ona, nemala by si to ignorovať. Povedz mu, že ti to je nepríjemné a ak s tým neprestane, váš vzťah už nemá žiaden zmysel.

zdroj: unsplash.com

Nedokáže ju vymazať zo svojho života

Nielenže si na ňu ponechal spomienky v podobe fotografií, no stále má jej fotku na obrazovke počítača či telefónu. Na zvonení ma pieseň, o ktorej ti vravel, že ju spoločne milovali. Skús ho požiadať o to, aby takéto veci jednoducho vymazal zo svojho života. Pokiaľ to nedokáže, nie je ešte pripravený na nový vzťah.

Vráti sa k nej, keď je rozrušený

Keď nie sme vo svojej koži, potrebujeme mať pri sebe niekoho, kto nám rozumie a koho máme radi. Nie je teda dobrým znamením, ak tvoj partner v takýchto situáciách okamžite pobeží za svojou bývalou. Preto pouvažuj, či to s ním má stále zmysel.

 

Zdroj: bustle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating