thoughtcatalog.com

Moja najdrahšia kamarátka!

Poznáš všetky moje úžasné trapasy spáchané ako inak – s Tebou , poznáš moje myšlienky lepšie, ako ja sama. Dokonca poznáš aj príbehy z môjho detstva. Poznáš ma na 110%. Vieš aká som empatická. Aká agresívna som, keď mi tajne ukradneš posledný kúsok čokolády. Ako mi niekto dokáže ublížiť slovami. Ako nezvládam stresové situácie. Aká stratená som, keď neviem čo sa s tebou deje. Vieš o mne naozaj všetko. No jednu vec som sa Ti snažila zatajiť. Chcem, aby si pozorne čítala.

Rozhodla som sa napísať Ti list. Vopred sa Ti ospravedlňujem, pretože viem, že neznášaš, keď plačem.

bffffoto:thoughtcatalog.com

V živote som spoznala veľa ľudí. Ľudí, ktorí mi sľúbili, že tu budú vždy pre mňa. A ja som tomu naivne verila. Upriamila som všetku moju pozornosť na nesprávnych ľudí. A niekde úplne inde si stále bola Ty. Keď som sa Ti prišla vyplakať na rameno, nepýtala si sa na nič. Jednoducho si mi utrela slzy a objala ma. Pevne. Ako keby to bolo naposledy.

Si moja záchrana, vieš o tom? Zachránila si ma pred tým diablom, ktorý chcel moju dušu vidieť čiernu. Bez akéhokoľvek náznaku dobra. Chcel, aby som bola podľa jeho predstáv. Drzá, odporná, sebecká, bezcharakterná, nemilosrdná a hlavne slabá. Ale Ty si priniesla do môjho života svetlo, lásku, pochopenie. Jednoducho všetko, čo som potrebovala. fffffffffffffffffffffffffoto:pexels.com

Nikdy si sa nepýtala zbytočné otázky. Potrebovala som reset, jednoducho sme odišli tam, kam nás nohy odniesli. Potrebovala som niekomu porozprávať o problémoch, ktoré ma trápili. Nič si sa nepýtala. Len si ma pozorne počúvala a objala ma. Volala som Ti s promile v krvi a hysterickým plačom o 3 ráno, vypočula si ma. Prišla som neohlásene na návštevu, nič si mi nepovedala. Spravila si nám čaj a rozprávali sme sa dlhé hodiny.

Patrí Ti obrovská vďaka. Je toho tak veľa, za čo sa Ti chcem poďakovať. Za každú jedinečnú chvíľu s Tebou. Za všetky trápne chvíle, kedy by som sa najradšej prepadla pod zem. S tebou ma baví svet. Naozaj. Neberiem ho vážne. Sama si mi povedala, že pokiaľ nejde o život, nejde o nič. Po pravde, už si neviem predstaviť deň bez Teba. Je plný smiechu, ba dokonca smiechoplaču.

Mám taký zvyk – každý večer sa poďakujem Bohu, že práve ja som mala to šťastie. Šťastie spoznať ťa. Ďalej sa Mu poďakujem, že mi ukázal priority. A o niečo Ho poprosím. Aby mi nezobral ľudí, ako si Ty. Zatajila som Ti to, pretože som sa bála. A stále sa bojím. Bojím sa dňa, kedy o toto priateľstvo prídem.cscscs

foto:thoughtcatalog.com

Neplač. Nechcela som Ťa rozplakať. Chcela som len povedať to, že Ty ani nemáš predstavu o tom, aký dôležitý človek si pre mňa. Bez Teba, moja spriaznená duša, by som už dávno patrila diablovi.

Zostaň taká, aká si. Nemeň sa kvôli nikomu. Buď rovnako šialená ako doteraz. Nenechaj sa rozčúliť nezmyslami. A ja Ti sľubujem, že nedovolím niekomu, aby nás rozdelil.

Prečo? Nájsť niekoho komu nebude vadiť moja prítomnosť. Pri kom budem sama sebou. Pri kom sa budem smiať, keď spadne zo stoličky. Pri kom môžem mať staré tepláky a rozťahané tričko. Pri kom sa cítim ako z inej planéty – je nesmierne ťažké. A povedzme si na rovinu. Nájsť niekoho s rovnakou poruchou je ťažké 😀

Dievčatko moje. Ďakujem Ti, že práve Ty robíš môj život taký skvelý, aký je! 

S láskou

tvoja večne otravná najlepšia kamarátka! <3

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife