Keď sa povie čas iba pre seba, zrejme si predstavíš večer s knihou v ruke či ležanie v teplom kúpeli. No existuje veľa vecí, ktoré je skvelé robiť osamote, aj keď sme zvyknutí robiť ich v spoločnosti niekoho iného. 

Možno ti to príde divné, no keď raz vyskúšaš robiť určité aktivity aj osamote, uvidíš, že je to akosi oslobodzujúce. Danú vec si užiješ ešte viac, budeš sa plne venovať svojim myšlienkam a pocitom bez toho, aby ťa niekto ovplyvňoval. A ver, že každá žena potrebuje takúto chvíľu.

Kino či divadlo

Už si niekedy bola v kine či divadle sama? Asi nie, čo? Ide o činnosť, pri ktorej sme zvyknutí mať po boku niekoho, s kým si predstavenie užijeme. Ale ver, že sledovať to sama je ešte väčší zážitok. Venuješ tomu plnú pozornosť, nikto vedľa teba film nekomentuje a možno sa nad niektorými pasážmi poriadne zamyslíš. Aj po skončení môžeš všetky dojmy absorbovať naplno. Okrem toho sa vo výbere nemusíš nikomu prispôsobovať, ani počúvať poznámky, že tebou vybraný film bol nudný.

Výlet do prírody

Ak nejdeš na túru, kde by ti hrozilo nebezpečenstvo, je úplne skvelou voľbou ísť sa prejsť do prírody osamote. Dýchať čerstvý vzduch, naplno a nerušene vychutnávať ticho. Taký výlet do prírody dobre padne nie len tvojmu telu, ale ešte viac psychike. Môžeš v pokoji porozmýšľať nad všetkým, čo ťa v poslednú dobu trápi a prísť s možnými riešeniami. Neboj sa, nehanbi sa. Vychutnať si tú chvíľu pre seba je skvelé a určite to začneš robiť pravidelne!

Nový kurz

Aj teba už niekedy lákalo vyskúšať niečo nové, no hanbila si sa to skúsiť sama? Keď si chcela ísť na tenisový krúžok, presvedčila si aj kamošku? Keď si chcela vyskúšať kurz varenia, zavolala si aj frajera? Nabudúce už kašli na to! Veci, ktoré lákajú teba si najlepšie užiješ iba ty. Prekonaj svoj strach či nesmelý pocit. Nikto na teba nebude divne pozerať, všetci tam budú z rovnakého dôvodu, ako aj ty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.