Photo by Kristopher Roller on Unsplash.com

Ak sa chceš otestovať, či ti tvoje priateľstvo s kamarátkou vydrží, čítaj ďalej. Nájdeš tu body, v ktorých ak sa obe nájdete, máte to pravé priateľstvo. Pretože priateľstvo nie je len o tom, že sa s niekým kamarátiš, aby si nebola sama. Je to oveľa viac.

Rešpektujete svoje názory

Je dosť možné, že s tvojou priateľkou budeš niekedy aj nesúhlasiť. Obidve pochádzate z iných rodín a ste inak vychované. No to, že na veci máte odlišný názor, nie je nič zlé. Práveže naopak, ak chceš budovať dobré priateľstvo, prvým krokom je rešpektovať aj ten druhý názor/myšlienku.

Viete si na seba urobiť čas

Jedine tak vám to vydrží. Priateľstvo v detstve je o čosi ľahšie, pretože máte na seba viac času. Akonáhle začnete chodiť do rôznych škôl a prác, nájsť čas na stretnutie býva ťažšie. Vieš, že sa na ňu môžeš spoľahnúť práve preto, lebo si na teba čas urobí vždy, keď môže. Rovnako by to malo platiť aj u teba.

Prekvapujete sa

Stačí malá drobnosť/sladkosť/potešenie. Keď sa ti niečo podarí, tá pravá priateľka ťa povzbudí a pochváli. Takto zistíš, či jej na tebe skutočne záleží, pretože sa vždy bude tešiť s tebou (odhliadnuc od jej situácie). Ak sa prekvapujete, ste na dobrej ceste za pevným priateľstvom.

Nezabúdate na výnimočné dni

Ako sú narodeniny, meniny, sviatky, Vianoce… alebo dokonca vaše výnimočné dni. Môže to byť napríklad deň, kedy ste sa začali priateliť alebo aj deň, kedy ste niečo výnimočné spolu zažili. Ak takéto dni máte, ste skvelé priateľky.

Podporujete sa v koníčkoch

Nie je nič zlé na tom, ak nemáš so svojou kamarátkou rovnaký koníček. Dôležité je, aby vám nechýbala podpora. Ak podpora v takýchto veciach chýba, asi to nevydrží dlho. Môžeš byť naozaj vďačná, ak ťa tvoja kamarátka podporuje.

Nezasahujete si do partnerov

Či máš to pravé priateľstvo spoznáš aj podľa toho, že si navzájom nezasahujete až príliš do súkromných vecí. Niekedy sa stane, že si tvoja kamarátka nájde priateľa, s ktorým si nerozumieš, no to nie je dôvod na to, aby si sa s ňou prestala rozprávať. V tom pravom priateľstve ho prijmeš ako súčasť a ak nechceš, tak sa s ním baviť nemusíš. Stačí, že stojíš pri svojej kamarátke.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife