Nepamätám si deň, keď som ťa prvýkrát uvidela, pretože som bola ešte príliš malá, no viem, že už vtedy som ťa mala moc rada. Vždy si mi vedel vyčariť na tvári úsmev. Bol si pre mňa vzorom, veď predsa si bol môj starší brat. Naše hry sa niekedy končili hádkami alebo bitkami, ale vždy sme sa vedeli udobriť a hrať sa znovu. Vždy si budem pamätať kľačanie v kúte za naše vyvádzanie a problémy, ktoré sme narobili, no nám sa to nezdalo také hrozné…veď to bola sranda.

Časom sme vyrástli a začali sme si liezť na nervy. Ani si nevieš predstaviť ako moc ma mrzelo, keď si ma odbil nejakou výhovorkou, prečo sa nemôžeme spolu zabávať. Bol si v puberte a na mňa si už nemal nervy, pretože som bola mladšia a nebavili ma také veci ako teba.

zdroj: unsplash.com

Časom som pochopila tvoje správanie, pretože som prišla do puberty aj ja a naše hádky boli častejšie. Boli obdobia, kedy som ťa nechcela ani vidieť. Časy, kedy som ti dávala za zlé všetko, čo si spravil. Časy, kedy by som ťa najradšej nepoznala.

Rodičia ti vyhoveli a mne nie – ty si bol najhorší. Rodičia na mňa nakričali ale teba pochválili za niečo, čo si spravil – zase si bol najhorší ty, pretože ,,ťa mali radšej”. Všetko som vtedy videla proti mne. Nevidela som to, že pochválili aj mňa. Videla som iba to, že ty si ich miláčik.

Teraz, keď som staršia, uvedomujem si, koľko času sme sa bezdôvodne hádali. Nenávideli sme sa navzájom, no bolo to úplne zbytočné.

zdroj: unsplash.com

Som veľmi rada, že sme vyrástli a vieme sa porozprávať. Aj keď trávime spolu málo času, vždy som rada za chvíle, keď si hovoríme zážitky a smejeme sa spolu. Nikdy by som ťa nemohla nemať rada…sme predsa jedna krv.

Rozdielne partie, rozdielne názory, no aj tak sme súrodenci, ktorí si nájdu k sebe vždy cestu.

Ďakujem ti za tie hádky, pretože ma naučili, že nie vždy musím odísť ako víťaz.

Ďakujem za tie bitky, ktoré ma naučili, že život vie byť krutý.

Ďakujem ti za každú peknú spomienku, ktorú spolu máme.

Bratu, nezabudni, že aj keď ti nadávam, tak ťa mám veľmi rada.

S láskou, tvoja sestra.

 

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.