Čím som staršia, tým viac si uvedomujem, aké vzácne je mať priateľku, ktorá tu bola vždy pre mňa. Aké skvelé je mať sa komu vyrozprávať a komu naliať večer pohár vína. A uvedomujem si ešte jednu vec. Nemusí tu byť pri mne vždy, hlavné je, že tu bude, keď to budem potrebovať.

Roky bežia a naše životy sa menia. Už si nepotrebujeme volať každých 5 minút, pretože sme na ulici videli „tú babu“. Stačí, keď sa stretneme pri káve a vyrozprávame si to všetko, akoby sme si hovorili príbehy. Dnes si už necením najviac to, že mi drží vlasy po párty, ale to, že mi pomáha triediť šatník v novom byte.

Viac ako to, že tu niekde je človek, ktorý so mnou pôjde von kedykoľvek, je to, že tu je ona – tá, ktorá tu bude v tej pravej a najdôležitejšej chvíli. Lebo iba v najhorších časoch zistíš, ktorá priateľka je skutočná.

A preto chcem odkázať tej mojej toto: Buď pri mne, keď ťa potrebujem. Keď ťa potrebujem naozaj. Keď som na dne, keď stratím motiváciu, keď sa mi rúca svet. Buď pri mne, keď sa v mojom živote dejú skutočne dôležité veci. Ukážme si, že čas na našom priateľstve nič nemení. Pretože vedieť, že nie som sama, aj keď sa tak občas cítim, to je to, čo potrebujem. Ďakujem za to, že si. Že si vtedy, keď treba, nie keď sa ti chce.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.