Pexels/Jonaorle/Though Catalog

Vedela si o tom, že avokádo je plodom rastliny menom Hruškovec americký? A že ide o ovocie a nie zeleninu? To sme ťa trocha prekvapili, čo? Ale o tom, že jeho konzumácia má mnohé výhody si už zrejme počula. Poďme sa pozrieť na to, ako ti avokádo v jedálničku dopomôže ku kráse!

Avokádo je výživnou bombou pre pleť

Obsahuje veľké množstvo esenciálnych živín, vrátane vitamínov, minerálov, antioxidantov a dôležitých mastných kyselín, ktoré dokážu urobiť s telom divy. To je dôvod, prečo je avokádo súčasťou mnohých kozmetických výrobkov.

Tuky, ktoré obsahuje hydratujú pokožku – a to zvnútra aj zvonka. Okrem jeho konzumácie ho môžeš primiešať aj do domácich masiek na tvár. Avokádo tvoju pleť vyživý, ochráni pred oxidačným stresom, obnoví bunky a spomaľuje jej starnutie.

zdroj: Pexels/ready made

Poradí si i s neposlušnými vlasmi

Vitamín E spolu s prírodnými olejmi v avokáde, z neho robia vynikajúci prostriedok na skrotenie poškodených a nepoddajných vlasov. Rovnako tak zmierňuje začervenanie a svrbenie pokožky, vďaka jeho protizápalovým účinkom a poradí si aj s lupinami!

Ideálne je, ak si vyrobíš domácu masku na vlasy. Pokojne použi avokádu, ktoré je už prezreté a teda by si ho nezjedla.

A čo tvoja postava?

Ak si milovníčkou zdravého životného štýlu alebo si už hľadala, čo je dobré zaradiť do jedálnička, ak chces zhodiť pár kíl, určite si narazila na toto ovocie. Najčastejšie sa vyskytuje pri receptoch na raňajky, kde sa s ním môžeš naozaj vyhrať, no ideálne je aj ako príloha k obedu či na večeru.

Je to totiž jedno z mála ovocí, ktorého tuky nášmu telu prospievajú, pretože znižujú krvný cholesterol. Vylepšuje trávenie, keďže obsahuje aj vlákninu a navodzuje pocit sýtosti, vďaka ktorému neprepadneš rýchlo prejedaniu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty