Unsplash/Almos Bechtold

Každý človek by mal v živote dostať druhú šancu. Pri partnerských vzťahoch to však nie je také jednoduché. Poniektorí chlapi si tú šancu vôbec nezaslúžia, no sú tu aj takí, s ktorými by ti to mohlo vyjsť práve až na druhýkrát. Kedy je v poriadku dať sa znova dokopy a kedy by si len strácala čas a nervy?

Kedy je v poriadku skúsiť to ešte raz

Každý človek robí chyby, na ktorých sa sám učí. Dospieva aj dávno po tom, čo už podľa veku dospelý je, a naberá nové skúsenosti, pohľad na svet, život, vzťahy, … Niekedy nájdeš toho pravého, no v nesprávny čas. Možno sa po rokoch znova stretnete a uvedomíte si, že ste sa posunuli ako osobnosti natoľko ďalej, že všetky ti minulé problémy dokážete hravo zvládnuť.

Existujú však aj iné situácie. Ak ste sa, napríklad, rozišli kvôli úplnej malichernosti, ktorá v podstate nemá vplyv na to, čo je medzi vami, či tvoj ex skutočne napravil to, prečo si ho opustila. A ak bol to len ten jediný dôvod.

Láska je silná, no tú silu z teba vie rýchlo vysať, keď budeš dávať zbytočné šance stále dookola. Jedného dňa už nebudeš mať viac síl a zistíš, ako veľmi si premrhala svoj čas s niekým, kto si to nezaslúžil. Na to, aby ste druhú šancu využili, musíte to obaja chcieť rovnako, cítiť put medzi vami, a byť k sebe úprimní. Iná cesta totiž nevedie.

V tomto prípade to bude zbytočné

Väčšinou však prevláda fakt, že aj druhá a tretia šanca nedopadnú dobre. Keď sa medzi vami vyskytuje stále ten istý problém a ste v jednom kole, ktoré nikdy nezastaví, vyskoč z neho skôr, ako bude príliš neskoro. Skôr, ako si jedného dňa uvedomíš, ako veľmi si mrhala svojimi citmi.

Zbytočne budeš dávať šancu aj tomu, kto ti ubližoval – psychicky či fyzicky. Naozaj môžeš slepo veriť, že to nikdy nespraví, no realita ti dá ďalšiu facku. Nie si jeho bábika, aby si sa mu podmanila.

Na druhú šancu zabudni aj vtedy, keď ťa príde prosiť a ty z milosti svojho srdca ho nedokážeš odmietnuť, aj keď to tak skutočne necítiš. Aký to má zmysel? Ak to nie je obojstranné, nemá to význam.

Zabudni na neho, ak bol arogantný, sebecký, egostický, keď ťa nerešpektoval, nebral vážne tvoj názor, chcel ťa meniť, ubližoval ti svojimi činmi, keď ťa podvádzal. To sú veci, ktoré sa nemenia. Ak mu na to naletíš, potom budeš svojmu nešťastiu sama na vine. Naozaj to chceš?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating