Žena v okuliaroch

Obzri sa za seba, aby si videla, akú diaľku si už prešla a ako ďaleko si sa dostala. Viem, že je ti práve ťažko. Že ráno nevidíš dôvod, prečo vstať z tej teplej postele. Z toho jediného miesta, ktoré sa stáva tvojím útočiskom. Keď už ďalej nevládzeš, pod perinou máš pocit, že sa ťa ten svet vonku vôbec netýka, že je to len vlak, čo práve ide okolo.

Nemáš najmenšiu chuť kupovať si lístok na svoju ďalšiu životnú jazdu, a už vôbec nemáš chuť nastupovať. S každým novým dňom rastie tvoja nechuť vstávať, dať si sprchu a po nej raňajky. Radšej si pospíš doobeda a zavoláš donášku, pretože pocit, ktorý ovláda otázka: „Kvôli čomu?“ je silnejší a rastie s každým dňom.

Je lepšie ostať v posteli a čakať na to, kedy to skončí, veď možno je to len zlý sen, z ktorého sa nemôžeš zobudiť.

Keď už ďalej nevládzeš …

Teraz ťa možno zarmútim, keď ti poviem, že to nie je iba zlý sen, že to samo nikdy neskončí. Prečo? Pretože nikto iný neriadi tvoj život, iba ty sama. Si to ty, kto za teba každý deň dýcha, vstáva, prekonáva sa. Vždy si to bola TY.

Vždy si tu bola pre seba, nech sa v tvojom živote udialo čokoľvek. Držala si samu seba v situáciách, o ktorých iní ani len netušia, nemajú ani poňatia. Ľúbila si sa, keď tu nebol nikto, kto by bol toho schopný. Fúkala si si boliestky po ťažkých bojoch, zošívala potrhané srdce. Bola si tu. Nikdy si sa neopustila. Podporovala si samu seba pri tých dôležitých rozhodnutiach: prihlásiť sa na vysokú školu, odísť do zahraničia, ísť na ten pohovor, prijať to pozvanie na rande, …

Vstaň a pozri sa do zrkadla. Na to dievča, na tú ženu. Osobu, čo nikdy neodišla, ani v tých najťažších obdobiach plných skúšok. Si to TY.

Pozri, ako ďaleko si už zašla, cez všetky tie obdobia, ktoré sa zdali byť neprekonateľné. Pozri, čo všetko si už dokázala, kam si sa dostala. Pozri sa na seba, pozri, aká si úžasná bytosť, aká si silná. Utri si slzu, usmej sa na seba. Vidíš sa? Si to TY. Si to dlžná sama sebe. Vstať a vziať život do vlastných rúk. Robiť sa šťastnou. Pretože všetko, čo potrebuješ, nájdeš v sebe. Pretože TY si jediná, ktorú potrebuješ, a ktorá potrebuje TEBA.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife