Muž a žena, ona je pre neho kráľovná vo vzťahu

Nie je azda nič krajšie, ako keď vo vzťahu vieš, že si na 100 % milovaná. Keď od svojho partnera dostávaš lásku, pozornosť i rešpekt, vďaka ktorým ťa presviedča o tom, že sú jeho city skutočné a že si ťa váži. Že si jeho kráľovná vo vzťahu, v ktorom by však mal mať rovnaké „postavenie“ aj on. 

Sú vzťahy rovnocenné, také v ktorých je žena tá „nižšie“ a chlap je nielen hlavou, ale i ich krkom, no potom sú tu práve tie opačné. Keď je žena tá, ktorá má hlavné slovo a muž je (naozaj slušne povedané) pod papučou. Pre svoju drahú urobí čokoľvek a ona ho má tiež kvôli tomu skutočne rada.

Kráľovná vo vzťahu potrebuje svojho kráľa

Ale je veľmi tenká hranica medzi tým, či ste si kráľmi vo vzťahu navzájom, alebo ide o skutočnú manipuláciu, kedy len žene vyhovuje, že partner urobí presne to, čo chce a potrebuje. Ak chceš mať na hlave korunu, mal by ju mať na tej svojej aj on. Keď chceš to najlepšie dostávať, mala by si to vedieť aj dávať. Vzťah je totiž o rovnocennosti, rešpekte a vzájomnej úcte. O tom, že to nie je len o tebe, ale o vás.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Ak teda vyžaduješ od neho pozornosť, dávaj mu ju tiež. Chceš podporu? Mala by si byť ňou aj ty pre neho. Láska je o tom, že sa viete deliť, že sa viete obetovať a poznáte slovo kompromis. A ak chceš byť šťastná kráľovná vo vzťahu, potom musíš mať po boku rovnako šťastného kráľa. Uvedom si teda, či robíš pre neho rovnako veľa ako on pre teba.

Pretože ak nie, tvoja rozprávka čoskoro skončí. Raz príde na to, že šťastný koniec môžete mať spolu iba vtedy, ak ste skutočný pár. A nie niekto, kto nosí korunu a niekto, kto má na hlave čiapku klauna.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating