Keď som mala 14 rokov, láska pre mňa bola veľmi nestála a neustále sa meniaca. Bola plná ilúzii, že príde šťastný koniec, že prvá láska bude aj tá posledná. Láska bola aj plná varovaní „si ešte príliš mladá“, ale nevidela som ich. Keď som mala 14 rokov, bola pre mňa láska nedospelá.

Keď som mala 17 rokov, láska pre mňa bola bezohľadná a častokrát aj riskantná. Prosila som všetko možné, aby chlapec, s ktorým som chodila bol „ten pravý“. Láska bola veľmi bláznivá, bolestivá a po každom rozchode som sa cítila horšie a horšie.

Keď som mala 19, láska pre mňa bola pripravená. No nebola som pripravená ja. Bola som príliš zlomená z minulosti, aby som sa mohla niekomu otvoriť a ukázať mu moje city. Láska bola veľmi jemná, ale ja som bola príliš chladná.

A potom… potom som ešte viac dospela. Láska mi konečne ukázala svoju vlastnú tvár. Bolo to pokojné, ale prišlo to pomaly. Keď prišla láska, povedala: „Chcem vidieť, že už sa netrápiš kvôli minulosti. Chcem, aby si pochopila, že si zaslúžiš byť milovaná.“ Nečakane sa mi láska dostala do života. Vtedy som pochopila, čo je láska. Je to o tom, mať človeka, ktorý mi venuje čas bez ohľadu na to, ako veľmi zaneprázdnený je. Láska je dlhodobým procesom, na ktorom sa musí pracovať. Láska je: „Som za teba vďačná.“ „Si moja vnútorná sila.“ „Sľubujem, že sa o teba postarám a bude tvrdo pracovať, aby sme mali pekný život.“ 

Láska sa má o mňa starať, keď som chorá a neopustiť ma v zlých dňoch. Láska má viac dávať ako prijímať. Láska má byť trpezlivá a nemá závidieť. Láska má byť úprimná, klamstvo do lásky nepatrí. Má byť čistá, pokorná a milujúca.

Dnes som zase o rok staršia a som pripravená. Láska je spokojnosť. Láska je pravdivosť. Láska je vernosť. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.