Poznáš ten pocit, keď si niekde v bare s kamoškami a otravuje vás nejaký divný chlapík, z ktorého ide až strach? Podobná situácia sa stala žene menom Allie, keď bola s kamoškou v jednom z podnikov na Floride. Svoj zážitok opísala na Twitteri.

Žena si niekedy nemôže dovoliť odísť zo strachu, či nebude prenasledovaná alebo jej bude nejak ublížené, keď ho rázne odmietne. Nikdy nevieš, čo sa môže stať. Práve teraz začína sezóna, kedy bývajú chlapi v takomto obťažovaní viac „odvážnejší“. Vonku je teplo, nosíme sukne, výstrihy a pre istých jedincov je to veľkým lákadlom. Iste si už aj ty postrehla nemiestne komentáre či pískanie na ulici.

Vo floridskom bare takto obťažoval istý chlapík mladé ženy, ktorého sa ho nemohli zbaviť ani po tom, čo sa ho snažili úplne ignorovať. Vtedy zakročil do situácie barman menom Max Gutierrez, ktorý si všimol čudnú situáciu. Rozhodol sa zistiť, či je jeho tušenie správne a ženám pomôcť.

Barman v havajskej košeli nenápadne podal Allie dosku s odkazom, pričom to vyzeralo, že jej podáva bežný účet. Namiesto neho tam bol však lístok, na ktorom bolo napísané: „Ak vás tento chlap obťažuje, prehoď si chvost na druhé rameno a ja sa ho zbavím. Mám z neho desivý pocit.

Žena mala vlasy zviazané v chvoste a prehodené na jednej strane. Tým, že spravila gesto, ktoré stálo na odkaze, barman pochopil, že potrebuje pomoc. Chlapíka sa mu podarilo vyhodiť, aj keď na neho musel agresívnejšie kričať, pretože mu odporoval.

Tweet s fotkou barmana a opisom tejto pomoci sa stal ihneď virálnym. Ľudia ho chvália za jeho počin a poukazujú na to, že práve takáto všímavosť môže pomôcť mnohým ženám, ktoré sa možno nachádzajú i v prítomnosti horších agresorov.

Nie vždy budeme mať po blízku niekoho, kto by nám podal pomocnú ruku. Preto, ak ťa niekto obťažuje v podniku alebo hocikde inde, jednoducho sa presuň na iné miesto a neboj sa k niekomu pripojiť, ak si sama. Vždy daj vedieť blízkym, kde sa nachádzaš a domov choď so sprievodom, či v taxíku. Ak na tvoje slušné odmietnutie chlap nereaguje, buď ráznejšia a neboj sa zavolať obsluhu, SBS službu či políciu. Máš na to právo.

Zdroj: Twitter/trinityallie

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.