Chce to mať častejšie

Každý sme iný

Mysli na to, že se*uálny apetít má každý iný. Niekto toho chce viac a niekto menej a je to naozaj úplne normálne. Bohužiaľ, žijeme vo svete, kde ľudí, ktorí majú vysoké libido a chcú toho viac, považujú za nejakých až posadnutých týmto krásnym aktom. A ľudí a hlavne ženy, ktoré majú nízke libido a nechcú toho až tak veľa, považujú za frigidné.

Je to celé hrozne popletené a kvôli týmto princípom si môžeme myslieť, že s nami niečo nie je v poriadku. Je to však hlúposť.  Si v poriadku aj keď chceš veľa, aj keď chceš málo! 

Keď by sa tvoj partner rád miloval častejšie, tak to neznamená, že mu ide len o to a chce ťa len zneužiť. Jednoducho, jeho telo to potrebuje. Takisto ako ty si sa narodila s nízkym libidom a je takmer nemožné, že sa zrazu budeš chcieť milovať každý deň.

Čomu sa vyhnúť pri milovaní
zdroj: Unsplash/Hendo Wang

Všetko je o dohode

Je naozaj ťažké sa rozprávať o svojich túžbach alebo o tom, čo sa ti nepáči. Avšak, ak sa chcete naučiť žiť s odlišným libidom pod jednou strechou, musíte tento strach prekonať. Je dôležité, aby ťa tvoj partner do toho netlačil. Nezačneš mať väčšiu chuť na milovanie, keď ťa do toho bude stále nútiť, akurát sa ti to zhnusí.

Mysli však aj naňho, že to reálne potrebuje. Opýtaj sa ho, či naozaj potrebuje takýto hlboký fyzický kontakt tak často alebo jeho túžba po milovaní sa naplní aj vtedy, keď sa pomaznáte nahí v posteli? Pretože častokrát nemusí ísť len o samotný s*x. Alebo bude stačiť, keď ho budeš hladkať a bozkávať počas toho, ako sa bude uspokojovať sám? Možno počas procesu dostaneš na to chuť aj ty a pomôžeš mu to dokončiť.  

Ako vidíš, všetko je len o komunikácií a o VZÁJOMNOM rešpekte. A ak nič nepomáha, tak sa skúste obrátiť na psychológa. Nezabúdaj, že žijeme v modernej dobe, kde návšteva psychológa je absolútne normálna, ba až potrebná, pokiaľ máš problém, s ktorým si nedokážeš poradiť sama.  

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating