Chce to mať častejšie

To, že ste sa na začiatku vášho vzťahu milovali každý deň či dokonca niekoľkokrát do dňa neznamená, že to tak bude aj naďalej. Ste spolu dlhšie, možno už máte spoločnú domácnosť, hormóny divokej zaľúbenosti sú dávno preč. A spolu s nimi je preč aj chuť na každodenné radovánky. Koniec lásky? Nie, je to len odlišná chuť na milovanie, ktorá je vo vás od začiatku a teraz vyšla na povrch. 

Avšak možno to tak máš len ty, ale tvoj partner to chce mať stále tak isto často napriek všetkému. Alebo naopak?

Nie je to však vždy tak, že práve muž sa potrebuje neustále milovať a chce toho viac od svojej partnerky. Je to mýtus. Aj ženy sa veľakrát sťažujú na nedostatok s*xu.

Odlišná chuť
zdroj: Unsplash/Alejandra Quiroz

Odlišná chuť na s*x prináša do vzťahu hádky a nedorozumenia. Napríklad, ak práve on chce toho viac a ty nie, tak môže mať pocit, že ho už neľúbiš a nepriťahuje ťa tak ako kedysi, je to veľmi deštruktívne a nepríjemné. Ty si zase môžeš myslieť, že chce od teba len to jedno. Kvôli tomu môžeš mať strach, že ak mu nedáš to, čo potrebuje, tak to pôjde hľadať inde.

Máte odlišnú chuť na milovanie?

V dlhodobom vzťahu to môže byť naozaj problém. No netreba zúfať a hneď sa rozchádzať. Dá sa to vyriešiť.  

Neriaď sa podľa začiatku

To, že ste sa na začiatku milovali každý deň a dokonca si na to mala reálne chuť, bolo pravdepodobne ovplyvnené silnými hormónmi, ktoré však netrvajú večnosť. To, že tvoja chuť na s*x sa znížila, môže byť ovplyvnené aj prostredím okolo teba. Si unavená z každodennej práce? Ľudia okolo teba ťa vyčerpávajú? Máš problém s financiami? Každý deň si v strese a pod tlakom? Si jednoducho znudená z milovania?  Toto všetko má veľký vplyv na tvoje libido a na to, ako často sa chceš milovať.  

Avšak môže to byť ovplyvnené aj tým, že niečo sa deje vo vašom vzťahu, niečo negatívne. Nedôveruješ mu? Hádate sa? Nedokážete jeden druhého pochopiť alebo vás pohlcuje každodenná rutina? Nuž, odkiaľ by sa mala zobrať chuť na milovanie sa, keď sa toto všetko deje. Vyriešte si najskôr tieto veci a uvidíš, aký to bude mať vplyv na tvoje libido. A keď všetky vaše hádky sú len kvôli tomu jednému, tak to začnite riešiť.  

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating