Vzťah je vždy o dvoch ľuďoch. Dvoch ľuďoch, ktorí sú si partnermi, spoločníkmi, jedným tímom. Vo vzťahu by nemal mať nikto väčšie slovo, viac možností, všetko je o kompromisoch a komunikácii. Dobre však vieme, že nie vždy tomu tak je. Dokonca sa stáva aj to, že občas jeden miluje toho druhého viac. 

Vtedy nastávajú pochybnosti. Je to ozajstná láska, ak ty ho miluješ viac ako on teba? Prečo je to tak? Robíš niečo zle? Alebo si ty zaslúžiš niekoho lepšieho? Všetky tieto otázky ťa budú sužovať a odpovede budeš hľadať ťažko. Alebo nie? Niekedy sú si ženy vedomé toho, že milujú viac, no aj napriek tomu sa s takým vzťahom uspokoja.

Možno si už bola toľkokrát sklamaná, že sa uspokojíš radšej si niečím, ako by si mala dostať všetko, čo do vzťahu dávaš tiež. Povieš si, že je to lepšie ako to, čo si zažila v iných vzťahoch. A možno sa tak bojíš toho, že raz budeš sama či prídeš o istoty, ktoré teraz máš, že radšej strpíš nedostatok lásky.

Je dôležité prísť na to, či ťa skutočne miluje menej alebo len nevie dávať svoje pocity najavo. Niektorí muži totiž naozaj nepoznajú slovo romantika, no inými podvedomými činmi ti dokážu, že im na tebe záleží. Keď vie, aké máš obľúbené jedlo, čím ťa poteší, zapamätá si dôležité veci. No ak z jeho úsť ľúbim ťa takmer nikdy nepočuješ, a máš pocit, že si len jeho partnerkou a nie ženou, niečo na tom bude.

Možno si povieš, že to tak býva, no ten nedostatok lásky ťa raz utrápi. Čoraz viac sa budeš cítiť nedocenená, ako tá, ktorá toho dáva, no nedostáva. A to je vo vzťahoch problém, pretože všetko, čo dávaš, by si od partnera dostať aj späť. Aj ty sa chceš a musíš cítiť byť milovaná. Lebo láska je to, čo nás robí šťastnými. Neboj sa o svojich pocitoch hovoriť nahlas. Hlavne s ním. Musí vedieť, čo potrebuješ. Otázne už len je, či je ochotný ti to dať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.