Pixabay free photo from Pexels

Každá žena je iná. Zatiaľ čo niektoré vystupujú nenápadne ako šedé myšky, z iných srší sebavedomie na niekoľko metrov. Pôsobia ako silné ženy, ktoré dosiahnú všetko, čo chcú. Majú skvelú prácu, usporiadaný rodinný život, veľa koníčkov, v ktorých vynikajú. Navyše stíhajú vyzerať ako z titulky časopisu. Ale za ich úsmevom sa častokrát skrýva zlomené vnútro.

A práve to sa snažia za každú cenu schovať. Majú toho na pleciach tak veľa a častokrát plačú v sprche rovnako, ako mnohé z nás. No nechcú, aby svet videl túto ich stránku. Nechcú ukázať, že niečo nedokážu, a že vedia byť slabé. Chcú si udržať svoju povesť aj za cenu toho, že za tým všetkým sa skrýva bolesť. Čo im ju spôsobuje?

Vo všetkom sa musia spoľahnúť iba samy na seba. Silná žena je predsa nezávislá a nepotrebuje od nikoho pomoc. Všetko dokáže a vybaví sama. A je na seba hrdá. Problémom je fakt, že si nevie priznať, že každý z nás občas potrebuje pomoc. No ona namiesto toho, aby to spravila, trápi sa a stráca čas nad tým, ako to vyriešiť bez cudzej ruky. I keď ju to zožiera, odmieta ju. Poprosiť totiž pre ňu znamená ukázať slabosť.

S tým súvisí aj fakt, že s prosbou o pomoc sa na ňu obracajú mnohí ľudia. Rodina aj známi, ktorí vidia, že ona je tá, ktorá si so všetkým poradí. Zdá sa, že jej zodpovednosti môžu veriť. A jej sa tak nabaľujú problémy, ktoré musí riešiť bez toho, aby povedala nie. Veď ona je silná, ona to dokáže. Berie na seba bremená iných, no sama sa so svojimi s nikým nepodelí. A to ju neskutočne ťaží a vo vnútri ubíja.

Stará sa o všetkých a všetko, no pritom zabúda na to, že aj ona občas potrebuje, aby sa o ňu niekto postaral. Hoc by za ňu iba vybavil pár maličkostí, hneď by sa jej ľahšie dýchalo. Ale ona to nedovolí. Faktom však je, že si tým iba ubližuje. Fyzicky a doslova. Je dokázané, že dlhodobý stres škodí nášmu zdraviu. Ak sa človek necháva vo vnútri zožierať, môže si navodiť srdcové problémy. Preto sme šťastnejší, ak sa máme s kým podeliť o naše starosti.

A kde tkvie sila ženy? Čo z nej spravilo osobu, ktorou dnes je? Poznáš to príslovie: Čo ťa nezabije, to ťa posilní. Presne tak, väčšinou sa za maskou skrýva ubolená duša, ktorá si zažila svoje vlastné peklo. Veci, po ktorých si povedala, že jej už nikdy viac nikto neublíži. Že viac nebude slabá a nikto nebude za ňu rozhodovať.

Bola to tragická udalosť, ktorá jej zanechala jazvu na duši. To všetko sa skrýva za silnou a na pohľad nezlomnou ženou. Žena, ktorá už zlomená bola. Žena, ktorá má rovnaké problémy aj starosti. Žena, ktorá potrebuje počuť milé slová. Podaj jej svoju ruku a dokáž jej, že sa nemusí báť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife