Pexels/Andrea Piacquadio

Stop vreckovým zlodejom! Polícia Slovenskej republiky prichádza s kampaňou, ktorá sa zameriava na vreckových zlodejov a to, ako prídeš na to, že ti na ulici hrozí krádež. Vieš, aké triky používajú?

Možno si to zažila sama, možno si o tom počula od blízkej osoby a možno si tá šťastná, ktorá túto skúsenosť nemá. Vreckoví zlodeji však pôsobia v každom meste, na ulici či v obchodných centrách. Ani nevieš ako, a z kabelky ti môže zmiznúť peňaženka či mobil z vrecka. Myslíš, že by si si to všimla? Tomu never!

ŠTARTUJEME NOVÚ PREVENTÍVNU KAMPAŇ: STOP VRECKOVÝM ZLODEJOM!Viac info ➡ https://www.minv.sk/?trikyMedzinárodná…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Friday, March 26, 2021

Riziko iba zväčšuje v čase sviatkov či víkendov, kedy bývajú železničné stanice preplnenejšie. Podľa informácii od polície bolo v roku 2020 celkovo ku škode cestujúcej verejnosti v železničnej doprave spáchaných 266 krádeží a v roku 2019 bolo týchto skutkov 308.

Vreckoví zlodeji sú, bohužiaľ, od nepamäti súčasťou železničnej dopravy. Policajný zbor sa tomuto problému venuje na dennej báze, avšak najúčinnejšou prevenciou je obozretnosť od samotných cestujúcich. Vreckoví zlodeji sa snažia vymýšľať rôzne techniky klamstiev, ktorými svoju obeť zmanipulujú a poľahky sa tak dostanú k hotovosti alebo k iným cennostiam,“ vyjadril sa viceprezident Policajného zboru gen. Róbert Bozalka.

Práve teraz preto prichádzajú s kampaňou, ktorej maskotmi sú farebné postavičky, ktoré predstavujú rôzne spôsoby páchania tzv. vreckových krádeží. Poriadne si ich prezri a zamapätaj! Nikdy nevieš, kedy sa ti to bude hodiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife