instagram/fero_joke/travelistan.sk/dejepisinak

Na Instagrame je mnoho zaujímavých ľudí, ktorí sa rozhodli svoj život a svoje súkromie zdieľať širšej verejnosti. Aj na slovenskej scéne nájdeme množstvo úžasných a inšpiratívnych profilov, či už ide o vedu, módu, varenie alebo cestovanie. Vybrala som pre teba tie, ktoré podľa mňa rozhodne stoja za to. 

1. @dejepisinak

Tento profil patrí Sandre Svitekovej, učiteľke dejepisu, ktorá spravila z učenia úžasný zážitok. A to doslova. Na jej YouTube kanáli nájdeš množstvo zaujímavých videí, ktoré sú nabité úžasnými príbehmi a faktami.

Okrem ťažkých tém, ako je 2. svetová vojna, tam nájdeš napríklad aj video o tom, ako sa robí 2 000 ročná rímska polievka alebo o tom, ako ženy v minulosti prežívali menštruáciu.

2. @travelistan.sk 

Tento cestovateľský portál založil Martin Navrátil, ktorý už precestoval neuveriteľných 180 krajín sveta. A vďaka jeho profilu si svoje cestovateľské sny môžeš splniť aj ty. Nájdeš tu inšpirácie na destinácie, tipy podľa čoho si danú krajinu vybrať, akú zvoliť dopravu či práve naopak, čomu sa vyvarovať.

Zároveň je tu zdokumentovaných nespočetne veľa dobrodružstiev, ktoré Martin na svojich potulkách svetom zažil.

3. @fero_joke

Ak sa chceš poriadne zasmiať, tak tento profil je istota. Za posledné obdobie sa teší veľkej obľube a to rozhodne právom. Talentovaný komik František Košarišťan paroduje známych politikov či osobnosti, ale aj rôzne životné situácie, priam dokonale.

4. @somfeministka 

Pomerne nový profil, ktorý si ale určite zaslúži tvoju pozornosť. Jeho názov hovorí sám za seba. Obsahuje všetko, čo sa týka feminizmu, práv žien či rôznych postrehov z ich života. Nájdeš tu taktiež zaujímavé fakty či výroky, ktoré ti zaručene spravia úsmev na tvári a navodia náladu dobiť svet.

6. @caroknih

Ak stále hľadáš nové a nové knižné tipy, našla si ich. Na tomto profile nájdeš množstvo tipov na čítanie všetkých žánrov a druhov. Ku knihám sú napísané aj obsahy a krátke recenzie, ktoré určite pomôžu každému čitateľovi.

7. @slovinsky.art

Mladý talentovaný astrofotograf Tomáš Slovinksy, priniesol na slovenský Instagram niečo úžasné a čarovné. Na jeho profile nájdeš tie najkrajšie fotky nočnej oblohy. Čo fotka, to nové vesmírne divadlo. Jeho talent si taktiež všimli aj v zahraničí. Fotky boli dokonca prezdieľané na profile NASA už niekoľkokrát a my len tlieskame.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife