Aj ty z každej strany počúvaš o tom, že každý má jesennú depresiu a nevedia, čo majú robiť? Je pravda, že jeseň už máme oficiálne tu aj podľa kalendára, no to však neznamená, že by si mala byť kvôli tomu depresívna. Ukážeme ti, že jeseň dokáže byť veľmi príjemným ročným obdobím.

Je len na tebe, ako sa k tomu postavíš a čo sa rozhodneš so svojím životom robiť. Aj keď je vonku upršané počasie, to neznamená, že musíš melancholicky hľadieť von z okna a premýšľať nad nesmrteľnosťou chrústa. Inšpiruj sa jednou z nasledovných vecí a uvidíš, že depresia ťa bude obchádzať na kilometre ďaleko.

Začni sledovať seriál

Koľkokrát si sa vyhovárala na to, že nemáš na nič čas? Teraz je tá správna chvíľa, aby si začala konečne sledovať seriál, ktorý možno už tak dlho odkladáš. Dohodni sa aj s kamoškami, že začnete sledovať rovnaký seriál, aby ste potom mali čo rozoberať.

Na výber je toho tak veľa, že bude určite problémom vybrať si len jeden. Ak ti ale môžeme poradiť, určite nevynechaj vo svojom zozname seriály ako This Is Us, Príbeh služobnice, Black Mirror, Big Little Lies, Orange Is The New Black, 13 Reasons Why či Stranger Things.

Uč sa nový jazyk

Áno, možno si povieš, že učenia máš dosť v škole, no kedy je ten správny čas, ak nie teraz? Cudzí jazyk je v bežnom živote čoraz dôležitejší a najmä ak chceš cestovať a spoznávať krajiny. Veď si len predstav objednať si na dovolenke bez toho, aby si sa s čašníkom musela dorozumievať rukami-nohami.

Nezáleží na tom, či sa rozhodneš navštevovať nejaký kurz, alebo sa vyberieš cestou samouka, dôležité je chcieť, mať odhodlanie, no predovšetkým ťa to bude musieť aj baviť.

Čítaj knihy

Tu platí to isté ako pri seriáloch. Doteraz si možno nemala toľko času, ako by si chcela a nových kníh pribúdalo stále viac a viac. Nabehni do kníhkupectva či do knižnice, prípadne si požičiavaj knihy s kamoškami a tiež sa potom budete mať o čom baviť. Každý si totiž z knihy dokáže odniesť niečo iné.

View this post on Instagram

#dnescitam od @tomaw.p 😍 #daybyme

A post shared by Taguj #dnescitam (@dnes_citam) on

Vyskúšaj jesenné recepty

Ak rada experimentuješ v kuchyni, určite by si mala vyskúšať nejaké recepty z tradičných jesenných surovín, akými sú tekvica, jablká, hrušky, slivky, gaštany či huby. Na internete nájdeš neskutočné množstvo najrôznejších receptov a môžeš zapojiť aj vlastnú fantáziu.

Relaxuj

Konečne nadišlo obdobie voňavých sviečok, chutného čajíka a teplej deky. Skombinuj tieto veci, pridaj k tomu ten seriál či knihu a vychutnávaj si upršané popoludnie. Prípadne si môžeš napustiť horúcu vaňu a trochu meditovať. Dôležité je udržiavať sa v teple, aby si neprechladla, čo sa v takomto premenlivom počasí môže stať veľmi rýchlo. Nezabúdaj preto na dostatočný prísun vitamínu C.

Vytrieď si šatník

Tiež si celý rok hovoríš, že by si si už mala upratať skriňu a vyhádzať odtiaľ veci, ktoré si na sebe nemala už celé roky? Teraz nadišla tá správna chvíľa. Mala by si si stanoviť podmienku, že ak si nejaký kúsok na sebe nemala viac ako mesiac/tri mesiace/polrok/rok, budeš sa s ním musieť rozlúčiť.

Oblečenie ale rozhodne nevyhadzuj. Ak je stále v dobrom stave, môžeš ho darovať tým, ktorí to naozaj potrebujú, prípadne môžeš s kamoškami zorganizovať nejaký SWAP, kde si svoje kúsky povymieňate.

Jesenné trendy

Vieš, čo je veľkým bonusom práve na jeseni? Nádherné trendy, ktoré sa spájajú práve s týmto ročným obdobím. Videla si už v obchodoch či na Instagrame tie nádherné kabáty či čižmy? Aj ty si si hovorila, že by tento kúsok nemal chýbať v tvojom šatníku? Určite si nezabudni pozrieť aj trendy v líčení či v nechtoch, vďaka ktorým budeš môcť zažiariť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.