Photo by Laura Isabella on pexels.com

Každý si pod slovom šťastie predstaví niečo iné. Čo je vlastne šťastie? Pocit, myšlienka, mnohokrát len ilúzia. Všetci túžime po spokojnom a dlhom živote. Toto je pár tipov ako prežiť šťastný život.

Limity neexistujú 

Neobmedzujme sa. Predsa všetci žijeme len raz, tu, a teraz. Nežime tak, aby sme sa páčili iným, nežime životy iných ľudí. Žime tak, že keď príde koniec, budeme si môcť povedať: ,,Tento život som si skutočne užila.“

Sebaláska

Existuje veľa druhov lásky, no najhlavnejšia je tá, k sebe samej, sebaláska. Pretože pokým nemilujeme seba samých, nemôžme skutočne milovať niekoho iného.

Spravodlivosť

Dostali sme možnosť voľby. Tak si zvoľme cestu, za ktorú sa nebudeme musieť hanbiť. Nezabúdajme, sme ľudia, tak sa tak aj správajme. Byť spravodlivý je ľudské, no je to aj cesta k vnútornému šťastiu a pokoju.

Praví priatelia

Nikto z nás nechce prežiť život bez skutočného priateľstva. A tým skutočným priateľstvom myslím osobu, ktorej zaleží na nás viac, než na sebe samej. Pravých priateľov je dnes už bohužiaľ málo. Svet je plný sebeckosti a nenávisti. Takže, keď stretneš skutočného priateľa, nikdy ho nenechaj odísť.

Nezabúdaj na seba

Pri tom všetkom ako sa snažíme byť dokonalými: maželkami, frajerkami, sestrami, matkami, dcérami, kamarátkami, častokrát zabúdame na seba. A tým nemyslím len z vnútra. Potrebuješ raz za čas aj vypnúť. Spraviť si deň pre seba. Neuspokojí to len telo ale aj dušu.

Nikdy sa nevzdávaj

Viem, že tento svet nie je vždy spravodlivý. Niekedy sa ocitneme v situácii, kedy by sme najradšej so všetkým sekli. No len tí, ktorí sa nikdy nevzdávajú si dokážu splniť sny, byť úspešní a šťastní.

Kľúč k šťastiu: rob len to, čo cítiš, nikdy nič nemusíš. Každý z nás šťastie vníma inak, no všetci sme ľudia a nedokážemem žiť bez lásky. Najväčší pocit šťastia máme, keď sme milovaní a milujeme.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife