Žena a muž v Londýne
Instagram/nastjastasia

Ísť do nového vzťahu je vždy risk. Aj sa chceš zamilovať, mať vzťah, pociťovať lásku, no na druhej strane sa bojíš, či ťa znova nesklame. Bojíš sa zrady, klamstva, nevery, odcudzenia a stereotypu.

Máme pre teba dobrú správu. Nemusíš sa báť, pokiaľ v začiatkoch vzťahu neurobíš tieto chyby. Začínajúci pár by sa im mal vyhnúť.

Tráviť spolu každý jeden deň

Najmä v začiatkoch je to naozaj ťažké, ale dvojica by to mala dodržať. Pokiaľ spolu budú tráviť každý deň, veľmi rýchlo sa môže stať, že spadnú do stereotypu alebo si na seba zvyknú. Následne sa budú považovať za samozrejmosť a celý vzťah bude smerovať do záhuby. Optimálne je spoločne stráviť 4-5 dní, ako sa hovorí – všetko s mierou.

Predvádzať sa na verejnosti

Slintanie, prehnané bozkávanie, nevhodné prezývky a neustále lipnutie na tom druhom. Toto naozaj nie je správanie, ktoré sa hodí na verejnosť. Už v samotnom začiatku vzťahu je potrebné, aby si dvaja ľudia stanovili hranice, ktoré budú hovoriť o tom, čo je prípustné a čo je už cez.

Zdieľať súkromné informácie

Hlavne na sociálnych sieťach by mal byť človek opatrný. Súkromné informácie môžeš povedať svojej rodine a priateľkám, aj keď tam by si mala byť tiež ostražitá. V začiatkoch vzťahu na internet nič nepatrí. Nikdy nevieš, kde a ako by sa informácie a podrobnosti mohli zverejniť.

Nehádať sa

Hádky do vzťahu patria. Najlepšia vec, ktorú urobí začínajúci pár je, že budú diskutovať o všetkom, pri čom sa im nezhodnú názory. Veľmi častou chybou, ktorú robia ľudia aj v dlhoročnom vzťahu, je odkladanie hádok a vysvetlení. Potom sa hnev stupňuje a zrazu vybuchne. Keď si dvaja vysvetlia všetko na začiatku, v budúcnosti nebudú mať problém komunikovať.

Tráviť čas iba spolu

Hoci by sa mali zaľúbenci čo najviac spoznať osamote, tráviť čas výhradne vo dvojici je začínajúca chyba. Mali by sa stretávať aj s partiou kamarátov. Vďaka tomu obaja zistia, akí sú, keď sú sami sebou. Na nič sa nehrajú a nepretvarujú sa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating